Hlavní obsah

Nedělní koncert odhalí nový klavír Petrof v Národní technické knihovně

9. 3. 2014, 15:33
Novinky, Adam Halmoši

Koncert v atriu Národní technické knihovny začne v neděli 9. března v 19 hodin. Vstup je zdarma. Vystoupí klavírní virtuosové Ivan a Lukáš Klánští a orchestr Praga Camerata.

Foto: Adam Halmoši
Článek

Místa pro veřejnost jsou volná ke stání na galeriích dvorany, jsou k dispozici bez omezení. Hlediště je z kapacitních důvodů určeno především pro seniory a čestné občany Prahy 6.

V atriu Národní technické knihovny v Praze bude slavnostně odhalen klavír Petrof. Toho se ujme společně s Marií Kousalíkovou, starostkou  městské části Praha 6, také Martin Svoboda, ředitel NTK, a Dagmar Petrofová, manželka pravnuka zakladatele továrny Antonína Petrofa.

Klavír pořídila městská část Praha 6 právě pro unikátní příležitost koncertů konaných právě v atriu knihovny, které se během uplynulých tří let staly velmi oblíbené a navštěvované. Na slavnostním koncertu vystoupí soubor Praga Camerata a špičkoví klavíristé – Ivan Klánský a Lukáš Klánský.

„Hudba v tomto akusticky i vizuálně velmi zajímavém prostoru zní již třetím rokem, kdy jsme v NTK pod patronací Václava Hudečka začali sérii koncertů nejtalentovanějších studentů Pražské konzervatoře s názvem Z hvězdiček rostou hvězdy. Nyní chceme koncerty posunout zase oněco výše. Právě proto jsme letos pořídili tento špičkový klavír, který v Národní technické knihovně pro příležitosti koncertů od nynějška zůstává,“ řekla Marie Kousalíková, starostka městské části Praha 6.

V Praze 6 vznikly díky atriu Národní technické knihovny naprosto jedinečné koncertní prostory.  

„Firma Petrof slaví letos 150 let od svého založení, jsme největší výrobci v Evropě a prodáváme klavíry a pianina do 60 zemí celého světa. Naše nástroje kupují jak fyzické osoby, tak např. filharmonie, školy, divadla. Toto je ale vůbec poprvé, kdy byl klavír prodán městské části. Jsme rádi, že právě v Praze 6 bude tento výjimečný nástroj sloužit talentovaným umělcům,“ řekla Zuzana Ceralová Petrofová, jednatelka a prezidentka společnosti Petrof.

Reklama

Související témata:

Výběr článků