Hlavní obsah

Nastávající maminky mohou v Prostějově po letní pauze opět cvičit pod dohledem zdravotníků

18. 9. 2015, 13:44
Novinky, Radka Miloševská

Cvičení je mezi těhotnými ženami velmi populární. Protahování i přípravné cviky před porodem jsou lékaři doporučované. A pokud je vede odborně školený zdravotnický personál, vědí maminky, že je cvičení bezpečné. Od pondělí 21. září proto nabídne kurz předporodního cvičení také Nemocnice Prostějov.

Foto: archiv nemocnice

Ilustrační foto

Článek

Procvičování těla, které je v těhotenství velmi namáháno, je mezi budoucími maminkami dlouhodobě velmi populární. V Nemocnici Prostějov, která je členem skupiny AGEL, proto již více než 15 let organizuje tým porodního oddělení tato cvičení přímo v nemocnici.

„Hodinové cvičení je rozděleno do tří částí - na rozehřátí, procvičování jednotlivých partií a zklidnění. Ve vedení se střídá deset našich speciálně školených asistentek. Doporučujeme začít nejdříve až tak od 20. týdne, tedy od druhé poloviny těhotenství,“ říká Bc. Věra Tisoňová, vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Prostějov.

Ačkoliv je cvičení tělu obecně prospěšné, může být v těhotenství nebezpečné. V prvním trimestru se cvičení nedoporučuje, aby nedošlo k ohrožení těhotenství. Většinou ale maminky začínají cvičit až posledních šest nebo osm týdnů před porodem, když nastupují na mateřskou dovolenou. O cvičení by se žena měla vždy poradit se svým lékařem, který rozhodne, zda nehrozí nějaká zdravotní komplikace.

„Na cvičení není potřeba se dopředu registrovat. V naší tělocvičně si pohodlně zacvičí patnáct klientek a průměrně jich na jedno cvičení chodí tak deset až dvanáct. Mimo cvičení připravujeme také přednášky a prohlídky porodního oddělení a zvláště pak porodního sálu, na ten bývají zvědavé všechny maminky,“ hodnotí zájem klientek vrchní sestra Tisoňová.

Maminky se zde tedy seznámí s prostředím, s personálem a v neposlední řadě i s dalšími ženami, s nimiž si vyměňují zkušenosti a dojmy.

Reklama

Výběr článků