Hlavní obsah

Na turistickém pochodu Prahou 12 se můžete zaposlouchat do historie památných stromů

15. 9. 2015, 10:50
Novinky, Aleš Rudl

V neděli 20. září se zájemci mohou vydat na pochod za památnými stromy Prahy 12. Vybrat si můžete z několika startů i délek tras. V průběhu cesty projdete i první pražskou audiostezku. V Modřanech bude pokřtěna nová publikace Památné a významné stromy Prahy 12, kterou můžete získat v cíli.

Foto: Aleš Rudl

Turistický pochod Prahou 12 vám ukáže i první pražskou audiostezku, vedoucí po památných stromech

Článek

Hlavní start pochodu je v Modřanech u autobusové zastávky MHD Poliklinika Modřany. Na cestu zde můžete vyrazit od 9 do 11 hod. Délku si můžete zvolit buď 13 km nebo 17 km. Trasu lze zahájit i v Cholupicích před restaurací U Čámrse. Z těch je to do cíle pouhých 9 km. Třetí možností startu je středočeská obec Jesenice (zast. MHD Jesenice). Z ní jsou v nabídce trasy v délkách 17, 20, 33 km a cyklotrasa měřící 41 km. Cíl všech tras je v Komořanech. 

Trasy pochodu vedou především přírodním parkem Modřanská rokle – Cholupice. Cestou můžete potkat nejen zvláště chráněná území, ale též celou řadu památných stromů. Zdejší zajímavostí je, že chráněné dřeviny spojuje naučná audiostezka. Pomocí „chytrého“ mobilního telefonu se přímo na trase pochodu můžete zaposlouchat do historie jednotlivých velikánů. 

Představení publikace o stromech Prahy 12

Na startu v Modřanech proběhne v 9:30 křest knihy Památné a významné stromy Prahy 12. Publikace popisuje pozoruhodné dřeviny této městské části. Texty jsou bohatě doplněny fotografiemi, a to jak současnými, tak i snímky z dřívějších let. 

Pokud se zapojíte do soutěže doprovázející pochod a zodpovíte pár otázek, tak ji můžete v cíli získat. Losování vždy o několik výtisků, tam bude probíhat každou čtvrt hodinu. 

Pochod připravil turistický oddíl Klubu českých turistů Turban ve spolupráci s webem prazskestromy.cz. Pochod je zařazen k akcím mezinárodní organizace pro lidový sport IVV a dostal se i do výběru mezi nejlepší turistické akce „200 turistických akcí KČT“. Nad akcí převzal záštitu radní Prahy 12 Milan Maruštík.

Další informace naleznete na www.prazskestromy.cz nebo www.kct-praha-karlov-turban.webnode.cz.    

Reklama

Související témata:

Výběr článků