Hlavní obsah

Muž v metru mlátil přítelkyni a vyhrožoval jí zabitím

28. 4. 2014, 20:05
Novinky, Vratislav Konečný

V pátek před půlnocí přijali strážníci Hlídkového útvaru Městské policie Praha vysílačkou oznámení, že ve stanici metra Pražského povstání došlo k fyzickému konfliktu mezi mužem a ženou.

Foto: Vratislav Konečný

ilustrační foto

Článek

Strážníci na místě uviděli mladíka, který se dobýval do prostoru dozorčí stanice a při tom sprostě nadával. Hlídka požádala muže o vysvětlení, ten jim však také začal sprostě nadávat a uvedl, že si to vyřídí sám.

Když muže vyzvali k prokázání totožnosti, hodil po nich občanským průkazem. V „kukani“ dozorčí stanice strážníci nalezli rozrušenou dívku, kterou mladík, podle svědectví pracovnice metra, surově napadl. Mladá žena se držela za hlavu a stěžovala si na bolesti.

Strážníkům řekla, že se pohádala se svým přítelem a ten jí strčil na zeď stanice, přičemž se silně uhodila do hlavy a zad. K tomu vypověděla, že ji muž doma několikrát napadl, ale neměla z důvodu obavy o svůj život odvahu útoky nahlásit na policii.

„Muž se mezitím stále domáhal vstupu do prostoru dozorčí stanice a dívce vyhrožoval, že ji zabije. Strážníci muže zadrželi pro podezření ze spáchání trestného činu na osobní svobodě, a protože muž byl agresívní a z místa události se pokusil odejít, hlídka musela použít služební pouta,” informoval mluvčí Městské policie Praha Jan Čihák.

Zraněnou ženu převezla záchranná služba k ošetření do jedné z pražských nemocnic. Celou věc dále šetří Policie ČR.

Reklama

Výběr článků