Mladí ostravští karatisté uspěli na mistrovství Evropy

Novinky, Miloš Škoda

V pátek 17. listopadu se ostravští karatisté zúčastnili Mistrovství Evropy WSF, které se konalo v Pardubicích. Čtrnáct závodníků ostravského klubu ATTFIS reprezentovalo ČR v rámci Czech Shotokan Karate Union. Celkem závodníci získali úžasných 21 medailí - 7 zlatých, 7 stříbrných a 7 bronzových.

Reprezentace klubu

Titul mistra Evropy v kumite ippon shobu 10-11 let (-42kg) vybojoval Marek Šedivý, ale také jej získaly dva ostravské týmy chlapců 6-7 let (Bunček Kryštof, Dvořák Chrudoš, Trubianský Tobias) a dívek 6-7 let (Světlíková Sabina, Lidmilová Daniela, Olejníková Lucie).

Titul vicemistra Evropy vybojovali: Dominik Trubianský v kata 8-9 let, Sabina Světlíková v kata 6-7 let, Kryštof Bunček v kata 6-7 let, Tobias Trubianský v kumite 6-7 let -30kg a také kumite tým chlapců 8-9 let (Trubianský Dominik, Kalous Jan, Břuska Michal).

Bronzové příčky obsadili: Michal Břuska (kata 8-9 let), Jan Kalous (kumite 10-11 let -30kg), Marek Šedivý (kumite 10-11 let -42kg), Vojtěch Válek (ippon shobu kumite 12-13 let +56kg) a kata tým děvčat v kategorii 10-11 let (Světlíková Karolína, Podhorová Barbora, Julinová Agáta).

Česká republika se v celkovém žebříčku 19 zemí umístila na krásném 2. místě. Přípravě na tento věnovali trenéři a realizační tým opravdu velkou pozornost.

„Jsme hrdí na to, že naši závodníci uspěli i přes obrovské emoce, které celý den od rána do večera provázely celé mistrovství. Je to opravdu krásný výsledek. Děkujeme rodičům, protože bez jejich hlavně finanční podpory by zde děti vůbec nemohly startovat,” uvedl trenér Jakub Škoda.