Mistrovství České republiky žen v poolbilliardu pro rok 2013 určilo vítězky

Novinky, Pavel Mašek

Mistrovství ČR v poolbilliardu (kulečníku s dírami) žen se konalo 27. dubna v Obchodním centru Letňany, kde ve stejný den bojovaly o své mistrovské titulky mužské protějšky a týmy.

Veronika Hubrtová

Je zvykem hrát finále ve veřejných prostorách, široká veřejnost tak má možnost poznat kulečník i ze strany tvrdého, ale zároveň gentlemanského sportu, aby kulečník nebyl vnímán pouze jako hospodská zábava.

Za výkony mistrů a mistryň stojí roky tvrdé dřiny, jako tomu je ve všech sportech. Mezi hráčkami se objevila několikanásobná mistryně ČR a držitelka evropských medailí Veronika Hubrtová, následně talentovaná Hana Kaslová, Markéta Mlejnková a další.

MR žen 2013

Kategorie žen pro  letošní rok doznala velké změny. Skončila dlouhodobá liga žen a místo toho se hraje pouze MR s kvalifikací. Z čtyřboje MR se pak rozhoduje o reprezentaci na ME. MR mělo dvě favoritky, především mistryni Evropy a několikanásobnou medailistku z ME Veroniku Hubrtovou z Harlequinu Praha a Hanku Kaslovou hrající za Billard Centrum Praha.

Nikdo nečekal vynikající hru Markéty Mlejnkové z Delty Brno a velikým překvapením bylo, když ovládla disciplínu 8-ball (osmičku), kde ve finále porazila Veroniku Hubrtovou 6:3.

Svůj druhý mistrovský titul získala Markétka v 9-ball (devítce). Ve finále porazila Hanku Kaslovou těsně 7:6.

Desítka byla v režii dvou favoritek Kaslové a Hubrtové. Hanka zahrála výborně a porazila Veroniku vysoko 6:2.

V nekonečné se hrála odveta desítky. V této parádní disciplíně byl od začátku jasný favorit. Veronika hrála s přehledem a vrátila Hance porážku. Zvítězila 75:38. Obě ženy získaly stejný počet bodů do nominačního čtyřboje a vybojovaly tak nominaci na ME 2013. Překvapením MR byla hra Markéty Mlejnkové a její dva tituly.