Hlavní obsah

Meziříčský Majáles nabídne Light&Love i Hentai Corporation

3. 5. 2018, 15:35
Novinky, Ondřej Smolka

V Kulturním zařízení ve Valašském Meziříčí se připravuje další ročník meziříčského Majálesu, který se uskuteční v sobotu 5. května. V předvečer festivalu navíc vystoupí slovenská kapela Horkýže Slíže na II. nádvoří zámku Žerotínů. Vstupenky na obě akce i jejich kombinace jsou k dostání již nyní.

Foto: Ondřej Smolka
Článek

V areálu zámku Žerotínů se uskuteční již sedmý ročník Majálesu, který letos přinese jednodenní festival plný různých hudebních žánrů. Připraveny budou čtyři stage nabité skvělou hudbou, odpočinková zóna, spousta zábavy, jídla i nápojů. Organizátoři samozřejmě myslí také na případnou nepřízeň počasí, při níž se případně venkovní scéna přesune do velkého sálu Kulturního zařízení.

A na koho se letos mohou návštěvníci těšit? Hlavní scénu ovládnou, na české hudební scéně již známí Light se svým líbivým popem, většina určitě zná jejich největší hitovku Blueberry Sky z roku 2013, po níž následovalo několik dalších úspěšných písní, a česká thrash-rock’n’rollová kapela Hentai Corporation, která je známá svými kontroverzními vystoupeními, které však oplývají výjimečností a skvělým vokálem excentrického Radka Škarohlída. Nebude chybět kapela Exit Empire a vše odstartuje set energické rok’n’rollové bandy říkající si COX z Plzně.

Čtveřici vystoupení ve sklepení M-klubu zahájí projekt mladého producenta Sama Štefance nazvaný Bulp, v němž se mísí melodické linky, razantní rytmy a melancholické motivy. Následovat bude mezinárodně uznávaná kapela Ghost of You, kterou mohli meziříčané poprvé slyšet před dvěma lety na zakončení Muzejní noci. Tentokráte přivezou dlouho očekávanou studiovou desku Black Yoga. Zahraje také dobře známá místní kapela Fred Madison a nová krev slovenské rapové scény Fobia Kid.

Jako v minulých ročnících si návštěvníci pořádně zapaří na Elektro Stage, kde se postupně za mixážním pultem vystřídají DJ Jungleman, B2B, DJ Petr Charvát, DJ Orbith, DJ David Steiniger a DJ Cimy. Alternativní stage obsadí Matyáš Juříček, David Kozák a Zdenalele.

V předvečer Majálesu se uskuteční open air koncert slovenské kapely Horkýže Slíže a kapely Band-a-Ska.

K dostání jsou v předprodeji samostatné vstupenky na sobotní program Majálesu, samostatné vstupenky na páteční koncert Horkýže Slíže a také výhodná vstupenka zahrnující oba dny. Více na www.kzvalmez.cz.

Reklama

Výběr článků