Hlavní obsah

Maturanti hodonínské umělecké průmyslovky opět vystavují

13. 5. 2014, 7:40
Novinky, Jana Slováková

Netradiční nápady, zajímavé techniky a hlavně mladé a neotřelé nápady - to je charakteristika každoroční květnové výstavy v Masarykově muzeu v Hodoníně s názvem Maturanti vystavují.

Foto: Jana Slováková

Maturitní práce studentů hodonínské umělecké průmyslovky

Článek

Maturitní zkouška je pro studenty výtvarných oborů Střední průmyslové a umělecké školy v Hodoníně spojena s obhajobami vlastních výtvarných prací. Studenti oboru Grafický design a studenti oboru Užitá malba již tradičně vystavují své maturitní práce v Masarykově muzeu v Hodoníně.

Projekt s názvem Maturanti vystavují proběhne ve výstavních sálech budovy sálu Evropa (Národní třída 21) od května do června 2014.

Spatřit zde můžete umělecká díla, na nichž pracovali studenti čtvrtých ročníků v rámci svých praktických maturit celý rok. Některé projekty se ovšem v hlavách mladých a nadějných umělců rodí podstatně déle.

Střední škola průmyslová a umělecká se těší již dlouhodobě skvělé pověsti mezi uměleckou veřejností. Získává mnoho různých ocenění v uměleckých soutěžích. Tato tradiční jejích absolventů výstava je toho jen dalším důkazem.

Reklama

Výběr článků