Hlavní obsah

Lukáš Doležal juniorským mistrem Evropy v air-hockeyi

31. 5. 2014, 8:58
Novinky, Tomáš Vítámvás

Mezinárodní vrchol sezóny mají nad očekávání úspěšně za sebou mostečtí stolní hokejisté. Šestičlenná výprava veze z polského Krakova pět cenných kovů.

Foto: BHC Most

Mistrovství Evropy ve stolních hokejích v Krakově

Článek

Evropský šampionát přitom nezačal pro Mostecké, ani pro Česko celkově, příliš šťastně. Autobus s většinou českého týmu dorazil do dějiště mistrovství pozdě, což zkomplikovalo situaci Ondřeji Černému, trenérovi chemoplastové družstva, které program prvního dne začínalo.

Rezervní sestava těsně vybojovala postup ze základní skupiny, poté už dorazili specialisté a play-off jasně ovládli. Od roku 2010, kdy mostecký Ondřej Černý převzal vedení chemoplastového týmu, dosáhl jeho výběr čtvrtého vítězství na vrcholné akci v řadě.

Mostecký stolní hokej je dlouhodobě úspěšný hlavně v mládežnických kategoriích, což potvrdil druhý soutěžní den ME, kdy se odehrály soutěže jednotlivců v billiard-hockeyi šprtci a v táhlovém hokeji Chemoplast. Ondřej Müller (BHC AB STAIN Most) zakončil své tažení šprtecovým pavoukem až ve finále, kde ve druhém prodloužení podlehl 1:2 žďárskému Homolkovi. Podobně se vedlo i Lukáši Doležalovi v táhlovém hokeji Chemoplast. Nestačil pouze na velkého favorita Slováka Vrablice a také získal stříbro.

V chemoplastové soutěži žen obsadila nečekaně čtvrtou příčku Pavla Mišíková (Real Draci 18. ZŠ Most), startující v Krakově na divokou kartu. Pátá pak byla Kateřina Doležalová (Lejdýs Most). V nabité konkurenci mužské kategorie si z mostecké dvojice lépe vedl Ondřej Černý, osmý v Chemoplastu a desátý ve šprtci.

Závěrečný den patřil air-hockeyi a přinesl mosteckým největší radost. Lukáš Doležal si poradil jak se soupeři, tak s odlišným typem hracích stolů a stal se juniorským mistrem Evropy v air-hockeyi. V hodnocení víceboje – Multitable to o jediný bod stačilo na bronz, čímž zakulatil počet mosteckých medailí na pět.

Na úspěchu mosteckých na mistrovství Evropy v Krakově má nezanedbatelný podíl také finanční podpora statutárního města Mostu a společnosti Bilfinger Industrial Services Czech s.r.o., za níž se stolní hokejisté svými výkony vhodně poděkovali.

Celkově česká výprava v Krakově naplnila tradiční roli favorita. Dobře připraveni na soutěž byli také domácí Poláci. Švédi a Slováci si vedli poměrně úspěšně hlavně v týmových soutěžích. Z tradiční silné pětice totálně selhali Rusové, kteří odjeli z Krakova bez jediného cenného kovu.

Mistrovské tituly jsou sice rozdány, mezinárodní sezóna stolním hokejistům ale zdaleka nekončí. Naopak, ještě před letní přestávkou absolvují Polish Open v Kedzierzyně-Koźle a Czech Open v Brně. Rozhodnuto je už i o místu konání Czech Open 2015. Po pěti letech se organizace jedné z největší akcí stolního hokeje vrací do Mostu. Hrát by se mělo ve dnech 8.-11. května 2015, v prostorách 15. ZŠ Most a pořadatelé věří, že tomu zároveň bude v Evropském městě sportu.

Reklama

Související témata:

Výběr článků