Hlavní obsah

Kamelot pokřtil nové CD a pustil do světa nový videoklip

17. 9. 2015, 11:07
Novinky, Petr Mráček

Ve středu 16. září na Žižkovské věži pokřtila folková stálice, skupina Kamelot, svoji albovou novinku Babí léto. Úvod patřil „rosničce“ Taťáně Míkové a jejímu výkladu o původu označení babí léto.

Foto: Petr Mráček

Křest nového CD skupiny Kamelot

Článek

Skupina s frontmanem Romanem Horkým potom naživo zahrála ukázky z alba. Anděla s nimi zazpívala Blanka Šrůmová a Kavčici Petr Bende, kteří zároveň album pokřtili. Kamelot také v premiéře představil klip k titulní písni.

Nové autorské album Romana Horkého je v pořadí dvacátým pátým v jeho diskografii. Každou z písní koncipoval jako vyznání „někomu“ či „něčemu“, ať už je to rodina (Vyznání, Ester, Nad Černými Poli, Segen Gottes, Anděl), obdivované osobnosti (Kavčice, Jan Eskymo Welzl) či příroda a milovaná místa (Rajské místo, Lodenica).

Jako pěvecké hosty přizval Ilonu Csákovou (Vyznání; připomeňme jejich dřívější hit Slib), Dalibora Jandu (Rajské údolí) a Petra Bendeho (Kavčice, věnovaná dvěma hrdinům z 2. světové války).

Kamelot patří ke špičce domácí folkové scény. Vznikl v roce 1982. Jeho vůdčí osobností je od té doby  jeho zakladatel Roman Horký, který je zároveň autorem drtivé většiny hudby a textů.

Reklama

Výběr článků