Hlavní obsah

Insania uvede v M-klubu svou Božskou komedii

6. 3. 2014, 10:32
Novinky, Ondřej Smolka

Brněnská skupina Insania, která již 27 let čeří české rockové vody, vyrazila začátkem roku na turné k novému albu Zapal dům poraž strom… Předposlední zastávkou série koncertů Božská komedie Tour bude valašskomeziříčský M-klub v sobotu 8. března. S Insanií vystoupí crossoverová skupina IQ Opice z Kojetína.

Foto: Promo Insania

Insania představí svou novou desku "Zapal dům poraž strom..."

Článek

Aktuální deskou Zapal dům poraž strom…, jež vyšla v listopadu loňského roku, navazuje Insania na své minulé počiny OUT, Rock’n’Freud či Kult Hyeny, za které posbírala několik ocenění hudebních kritiků i veřejnosti.

Také současná deska sklízí skvělé ohlasy nejen za svůj divoký a svobodný rukopis, ale i přitažlivé a nápadité texty. Chlubit se může například dvěma nominacemi Žánrových cen Akademie populární hudby cen Anděl 2013 v kategorii Hard & Heavy a Punk & hard core.

Zajímavostí nového CD/LP je pak unikátní aplikace otevírající okno do zlého světa, která umožňuje dešifrovat skrytý obsah. Ta se stahuje přes QR kód do chytrých telefonů a je použita poprvé právě v bookletu tohoto alba. 

Hosty meziříčského koncertu Insanie bude z Kojetína pocházející hudební seskupení nesoucí název IQ Opice, které nedávno uvedlo na trh své debutové album Darwinovy děti, na němž dokazují v každé skladbě sehranost, kterou v celkovém výsledku podtrhují nosnými a zapamatovatelnými melodiemi.

Vstupenky na turné Božská komedie, jejž pojmenovali podle titulní skladby alba, jsou v prodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na vstupenkovém portále Kulturního zařízení vstupenky.kzvalmez.cz.

Reklama

Související témata:

Výběr článků