Hlavní obsah

Hradozámecká noc na zámku Stekník provede návštěvníky nejen minulými staletími

25. 8. 2019, 9:15
Novinky, Ivana Kvasnicová

I v letošním roce se zámek Stekník zapojí do Hradozámecké noci, tradiční akce NPÚ, která se uskuteční v sobotu 31. srpna. Lze se těšit na netradiční večerní a noční hrané prohlídky, které vás provedou nejen napříč staletími historií památky, ale také zdejšími pověstmi ze zámku i podzámčí.

Foto: zámek Stekník
Článek

„Zažijte atmosféru do noci zahaleného zámku a kouzlo nádvoří osvíceného loučemi. Průvodci v historických kostýmech provedou návštěvníky rozsvícenými sály, kde se odehrají scénky představující jednotlivé etapy historie památky. Budete se tak moci setkat nejen s hraběcí rodinou Kulhánků z Klaudensteina, ale také s Josefem Antonínem Korbem z Weidenheimu a jeho druhou ženou Josefou Becherovou, rodinou švýcarského konzula Gerolda Déteindra a řadou dalších postav, ať skutečných či legendárních. Začátky jednotlivých prohlídek budou v 18, 19, 20, 21 a 22 hodin,” uvedl Ing. Jiří Kašpar, pracovník Národního památkového ústavu.

Součástí letošního programu bude i dobové taneční vystoupení z 20. let 20. století, které připomene období, kdy zámek sloužil jako diplomatická rezidence švýcarského konzula.

V případě zájmu si prohlídku zarezervujte na emailu - steknik@npu.cz.

Reklama

Výběr článků