Hlavní obsah

Hrad a zámek Staré Hrady pořádá Slavnosti pohádek

19. 5. 2011, 10:27
Novinky, Ivana Kvasnicová

V sobotu 21. května od 10.00 pořádá hrad a zámek Staré hrady velkou akci nazvanou Slavnosti pohádek. Akce bude zakončena o den později zvýhodněnou prohlídkou hradu a zámku Staré hrady. Při ní budou průvodkyněmi krásná princezna, vodnice nebo čarodějnice.

Foto: Ivana Kvasnicová
Článek

Bohatý sobotní program pro malé i velké bude probíhat po celý den od 10 do 18 hoin. Pořadem bude provázet Jiří Krytinář, pohádkové písničky budou živě zpívat princezny.

Po celý den budou v nabídce také pohádkové hry a soutěže pro děti i dospělé, které budou provázet hradní rytíři, čarodějnice a princezny. Návštěvníci mohou navštívit také dobový hradní hradní jarmark s ukázkou tradičních řemesel.

V rámci akce Časem zpátky do pohádky mohou návštěvníci spatřit nejvyššího pohádkového čaroděje Archibalda, a to v předzámčí v Čarodějné Bestyjole.  Tady se starohradské čarodějnice pečlivě starají o svá živá zvířátka. Rovněž zde potkáte princezny, jsou tu i moudří čarodějové, čerti a jiné pohádkové bytosti. Tato expozice bude v rámci uspořádané akce volně přístupná.

K prohlídce vyzve i okruh Zámecké pohádkové sklepení, kde je k vidění lesní a ledové království, pohádková hladomorna, rodinka starohradského obra, velký drak z lesního království, palác plný skřítků a mnoho dalších překvapení.

Na okruhu Hradní pohádková půda lze navštívit prostornou hradní půdu, plnou krásných věcí, opředených letitými pavučinami, v které sídlí čarodějnice a strašidýlka a také pěkně vykutálení skřítkové. Návštěvníky zde zaujme časostroj, který je vezme zpátky do pohádky, uvidí strašidláckou kuchyni, prádelnu a mydlírnu a na zámku si prohlédnou i komůrku kuchařky Magdaleny Háty.

Reklama

Výběr článků