Hlavní obsah

Ennio Morricone ohlásil návrat na pódia, do Prahy přijede v lednu

24. 8. 2015, 10:55
Novinky, Iva Radostová

Slavný italský hudební skladatel Ennio Morricone přijede po roce opět potěšit své věrné fanoušky. V pražské O2 aréně se společně s Českým národním symfonickým orchestrem představí 15. ledna 2016. Připraven bude zcela nový koncertní program, ve kterém nebudou chybět jeho nejznámější skladby.

Foto: FOTOSTUDIO Malý

Ennio Morricone přijede v lednu do Prahy v rámci celosvětového turné "60 Years Of Music World Tour"

Článek

Římský rodák Ennio Morricone tak navazuje na poslední velmi úspěšné turné, které během dvaadvaceti zastávek navštívilo více než sto padesát tisíc fanoušků, včetně těch v Praze. V České republice je Ennio Morricone velmi oblíbeným umělcem. Za poslední dva roky se mu dvakrát podařilo vyprodat největší českou halu O2 arénu. Potřetí se o to pokusí v lednu příštího roku.

„Představení mé celoživotní práce v různých městech pro posluchače různého věku a různých kultur je neuvěřitelně zajímavá zkušenost. Příští rok budu slavit šedesát let své profesní kariéry, během které jsem složil více než šest set skladeb,” shrnul Ennio Morricone informace o plánovaném turné během tiskové konference, oznamující informace o nadcházejících koncertech.

„Pro nadcházející turné jsem připravil zcela nový hudební program. Samozřejmě v něm budou ty nejznámější skladby ze slavných westernů Sergia Leoneho. Mám ale v plánu zařadit i další skladby k filmům, pro které jsem komponoval a které získaly Oscary,” anoncuje italský skladatel.

Pražský koncert bude vůbec prvním koncertem nového turné. Společně s ním celou šňůru absolvuje Český národní symfonický orchestr. Ten s Morriconem při jeho tvorbě velmi často spolupracuje. Naposledy tomu tak bylo při práci na filmu Nejvyšší nabídka režiséra Tornatoreho, za kterou Morricone obdržel cenu Evropské filmové akademie.

Morricone se proslavil především díky filmové hudbě. Celkem tento šestaosmdesátiletý skladatel složil hudbu k více než pěti stům snímků. Mezi nejznámější patří filmy Tenkrát na západě, Pro pár dolarů navíc, Hodný, zlý a ošklivý, Mise, Profesionál, Bio ráj, Nejvyšší nabídka a seriály Chobotnice nebo Maléna. Nasbíral také mnoho prestižních ocenění, jako jsou Oscar za celoživotní dílo, čtyři ceny Grammy, dvě ceny Evropské filmové akademie a několik ocenění Bafta.

Reklama

Související témata:

Výběr článků