Hlavní obsah

Divadelní festival Setkání / Stretnutie startuje, Milan Lasica se představí netradičně coby muzikant

11. 5. 2015, 11:50
Novinky, Veronika Jurčová

Českému a slovenskému divadlu bude od úterka 12. května do soboty 16. května patřit program v Městském divadle Zlín a přilehlém okolí. Koná se tam už 20. ročník mezinárodního divadelního festivalu Setkání / Stretnutie.

Foto: MD Zlín

Peter Lipa a Milan Lasica.

Článek

Slavnostní zahájení se uskuteční 12. května v 18 hodin ve Velkém sále, kdy festival otevře výpravný muzikál Divadla J. G. Tajovského ze Zvolena Prokletý básník. Libreto k němu napsal slovenský dramatik a ministr kultury Marek Maďarič, který přijal pozvání divadelníků a do Zlína i osobně zavítá. Událost si nenechá ujít ani český ministr kultury Daniel Herman a další významní hosté. 

Oficiálnímu zahájení bude předcházet v 17 hodin na schodech před divadlem oblíbená Kavárna na schodech. Návštěvníci si budou moci u dobré kávy vychutnat festivalovou atmosféru a hrát jim k tomu bude Young Moravia Jazz Band. Vstup na koncert je zdarma.

Na Prokletého básníka bude navazovat ve 21 hodin v šapitó v parčíku za divadlem unikátní společný koncert Petera Lipy a Milana Lasicy, který je patronem letošního ročníku festivalu. I na ten je na stání vstup zdarma.

Novinkou 20. ročníku jsou krátké besedy s tvůrci a protagonisty inscenací hlavního programu vždy po skončení představení. Moderovat je budou zlínští herci.

V dalších dnech na Setkání / Stretnutie zavítají další osobnosti, například Zdena Studenková, Simona Babčáková, Jaroslav Plesl a další. Program vyvrcholí v sobotu 16. května festivalovým piknikem pro celou rodinu.

Reklama

Výběr článků