Hlavní obsah

Dětští pacienti se v Nemocnici Nový Jičín dočkali nové herny

2. 6. 2020, 9:22
Novinky, Radka Miloševská

Čas strávený na lůžku dětského oddělení se snaží Nemocnice Nový Jičín malým pacientům co nejvíce zpříjemnit. Letošní Mezinárodní den dětí jim přinesl novou zrekonstruovanou hernu plnou oblíbených hraček, poutavých knih či zábavných her.

Foto: Adam Knesl

Zrekonstruované dětské „království“ je tematicky zaměřeno na rozkvetlou louku, dominuje v něm tak barva zelená a žlutá.

Článek

Doslova od podlahy se změnila herna v druhém patře dětského oddělení v areálu novojičínské nemocnice.

„Proces revitalizace byl komplexní. Odstranila se stará podlaha a proběhla pokládka nového linolea. Dále se pak provedla výmalba a instalace nové televize, herna byla vybavena zcela novým originálním dřevěným nábytkem speciálně vyvinutým pro děti,“ popsala změny Jana Mičková Domitrová, vrchní sestra dětského oddělení Nemocnice Nový Jičín.

Zrekonstruované dětské „království“ je tematicky zaměřeno na rozkvetlou louku, dominuje v něm tak barva zelená a žlutá. „Měly by zvednout náladu, ale také pozitivně naladit. Dále dotvářejí vzhled místnosti dekorace -  berušky, broučky, motýlci, zkrátka ti, které na rozkvetlé louce najdeme,“ doplnila vrchní sestra.

Celková kompozice herny byla konzultována s učitelkou z mateřské školy při nemocnici Helenou Přikrylovou. „Chtěli jsme, aby herna vyhovovala dětem velkým i malým, takže tu máme například stoly různých velikostí. Zároveň se herna přizpůsobila omezeným možnostem, které poskytuje nemocniční prostředí,“ vysvětlila Helena Přikrylová.

Výše investice do nové herny se vyšplhala k částce 180 tisíc korun a kromě Nemocnice Nový Jičín se na financování podílelo téměř polovinou částky město Nový Jičín a také praktičtí lékaři MUDr. Eva Rulíšková, MUDr. Michal Pukovec a MUDr. Aleš Polách, kteří na dětském oddělení také slouží.

„Díky všem zmíněným mohla proběhnout rekonstrukce v tomto rozsahu. Největší zásluhou na dokončení revitalizace herny byla snaha primářky dětského oddělení MUDr. Andrey Kudělkové a MUDr. Michaely Syrovátkové, kterým se podařilo získat sponzorské dary,“ dodala Jana Mičková Domitrová.

„Realizování tohoto úspěšného projektu nás motivuje k tomu, abychom se snažili zvelebit i další části dětského oddělení,“ řekla na závěr primářka dětského oddělení MUDr. Andrea Kudělková.

Reklama

Výběr článků