Hlavní obsah

Děti z tišnovského dětského domova opět stály na prknech, která znamenají svět

29. 4. 2014, 12:09
Novinky, Petr Mráček

Děti z dětského domova v Tišnově vystoupily v muzikálu Noc na Karlštejně v Severočeském divadle opery a baletu. Děti z Tišnova se do ústeckého divadla nevypravily náhodou.

Foto: Petr Mráček

Noc na Karlštejně

Článek

Tento zážitkový den vyhrály v sedmém ročníku oblíbené taneční charitativní soutěže Hejbejte se a zpívejte, který pořádá Nadační fond Hanky Kynychové. 

Tišnovské děti jsou v muzikálovém světě ostřílené, takže vystoupení v Ústí nad Labem zvládly na jedničku. V soutěži dětských domovů, kterou pořádá známá cvičitelka a moderátorka Hanka Kynychová, zvítězily už po několikáté.

Za svojí soutěžní „kariéru“ tak měly možnost tančit na pódiu pražské GoJa Music Hall v muzikálu Děti ráje. Zde vystupovaly hned třikrát se skladbami Děti ráje, Colu, pijeme colu a Céčka, sbírá céčka. V loňském roce pak vyměnily GoJa Music Hall za další pražské divadlo Hybernia, kde si zatančily pohádkovém muzikálu Kapka medu pro Verunku.

Účinkování v ústeckém představení Noc na Karlštejně pro tedy opravdu nebylo žádnou novinkou. Novinkou snad bylo jen to, že poprvé v divadelním představení zpívaly. V samotné soutěži Hejbejte se a zpívejte děti zpívají s mikroporty běžně, ale v Dětech ráje ani v Kapce medu pro Verunku se zpěv nepovedlo technicky zajistit. Protože je u tišnovských dětí talent ve zpěvu a tanci více než patrný, jejich vystoupení bylo famózní.

Děti do Ústí nad Labem doprovodila sama Hanka Kynychová s částí realizačního týmu její nadace. S dětmi absolvovala nejen zvukovou a prostorovou zkoušku, ale také portování a samotné vystoupení přímo na jevišti Severočeského divadla opery a baletu, kde děti úvodním slovem představila. Byla tak první, kdo dětem vysekl poklonu za jejich výkon. Nebyla sama, kdo měl z vystoupení dětí radost.

„Děti opět měly možnost stát na jednom jevišti s velkými osobnostmi, jako je například Tereza Mátlová. Obdivuji jejich sebejistý projev. Já sama jsem při vstupu na jeviště a při pohledu do hlediště strašně znervózněla. Ale asi to nikdo nepoznal,“ smála se Hanka Kynychová, která považuje děti z dětských domovů za svojí druhou rodinu, proto na jejich vystoupení nemohla chybět.

Tereza Mátlová, která ztvárnila v představení královnu Elišku, talent tišnovských dětí velmi ocenila. Ochotně se pak s dětmi nejen fotila, ale také hovořila o zákulisí divadla a předávala jí svojí zkušenosti z divadelní práce.

Vzhledem k tomu, že Tereza ztvární jednu z velkých rolí ve světovém muzikálu Fantom Opery, který uvede Goja Music Hall na podzim tohoto roku, byl to pro děti velký zážitek a měly tak možnost čerpat další cenné zkušenosti.

„S Terezou jsme se potkaly nedávno na reprezentačním Plese Prahy 1 a jsem moc ráda, že právě ona účinkovala v představení, kterého se naše děti zúčastnily. Je nejen milá, ale navíc velký profesionál,“ radovala se Hanka z dalšího setkání s hvězdou operní scény Terezou Mátlovou.  

Reklama

Související témata:

Výběr článků