Hlavní obsah

Česká MMA zápasnice Lucie Pudilová podepsala smlouvu s UFC

12. 3. 2017, 11:12
Novinky, Jitka Doubravová

Česká bojová scéna zažívá mimořádné období. Slavná UFC si vybrala příbramskou Lucii Pudilovou a ta v noci na neděli podepsala s touto nejslavnější MMA organizací na světě kontrakt.

Foto: Jitka Doubravová

Lucie Pudilová při podpisu smlouvy s celým týmem

Článek

„V noci došlo k naplnění mých snů. Tři roky zpět jsem si tento cíl spolu s trenérem Láďou Erdelyim vytyčila, a začali jsme tvrdě pracovat a dřít. Mohu potvrdit, že jsem podepsala kontrakt s UFC a že si v sobotu odbytu premiéru v Londýně," uvedla česká jednička MMA Lucie Pudilová.

Její soupeřkou bude Lina Lansbergová, kterou Lucie dobře zná. Již jednou se s ní utkala v její mateřské zemi ve Švédsku. Pudilová se stává tak první Češkou, která se probojovala do slavné UFC. V rámci kontraktu s touto elitní bojovou smetánkou má garantované minimálně čtyři souboje.

„Dnes v noci se stala za přítomností našich partnerů velká událost. Vždy jsem tomu, co dělám pro rozvoj MMA v Příbrami a v České republice, věřil. Mám obrovskou radost, že jsem mohl pomoci naší nejlepší zápasnici MMA ke splnění snu, který se stal po podpisu smlouvy s nejprestižnější světovou organizací UFC skutečností. Věřil jsem, že to jednou společně dokážeme. Ještě to nedokáži úplně vstřebat,” uvedl krátce po podpisu kontraktu trenér Ladislav Erdelyi, jenž vede Lucii Pudilovou po celou její MMA kariéru a v Příbrami MMA založil. 

Česká republika tak po odchodu Viktora Pešty nemusí smutnit. V UFC má hned dalšího bojovníka a při porci čtyř garantovaných zápasů, se mají fanoušci MMA na co těšit. UFC je pro Českou republiku pořád něčím výjimečným a těžko dosažitelným. Lucie Pudilová je teprve třetím Čechem, kdo se mezi tuto elitní smetánku podívá.

„Je to výjimečná událost pro celý český sport. Lucka a Láďa jsou pro mě symbolem amerického snu. Jsem rád, že se jim vrátilo to, co vše obětovali. Rád bych ještě poděkoval agentuře RAW, jenž pomohla kontrakt dotáhnout do konce,” objasnil Petr Větrovský, manažer Lucie Pudilové.

První zápas bude v Londýně

Ta odlétá se svým trenérem již v úterý směr Londýn, kde se bude připravovat na svůj premiérový start v UFC. Za sebou má všechny lékařské prohlídky a nyní se již může soustředit na souboj se Švédkou Lansbergovou.

„Věřím ve vítězný boj, chci tuto příležitost využít k propagaci českého MMA a potěšit fanoušky a přátele tohoto férového a tvrdého sportu. Dám do toho všechno, ostatně jako vždy,” řekla Lucie Pudilová.

Té se v současné době v jednom okamžiku změnil život. Ze skromných podmínek neveliké Příbrami vstupuje nyní do velkého světa milionářské UFC. Vstupuje na absolutní vrchol bojové scény. Už teď se těšila velké podpoře fanoušků po celé Evropě a dá se očekávat, že zájem ještě vzroste. „Děkujeme moc našim fanouškům, že nám věřili, stáli celou dobu při nás,” poděkoval Ladislav Erdélyi.

Reklama

Výběr článků