Hlavní obsah

Čaroděj ze země Oz zavítá do Ostravy

28. 4. 2014, 16:44
Novinky, Petra Kubecová

Studenti pěveckého a hereckého oddělení Pop Academy před sebou mají nelehký úkol. V červnu totiž chystají muzikálové představení Čaroděje ze země Oz.

Foto: Lenka Macurová

Fotografie z loňského muzikálového představení

Článek

Děti již malou zkušenost s muzikálem mají, v loňském roce absolvovali několik muzikálových představení pro vybrané ostravské školy. Letos je to ale jiné.

Pop Academy se podařilo se získat podporu obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, Statutárního města Ostrava a několika dalších soukromých subjektů, proto se tentokrát bude muzikál realizovat se vším všudy. Připravuje se scéna, kostýmy a děti trénují choreografii s profesionálními tanečníky.

Režie se ujala umělecké ředitelka a lektorka zpěvu Táňa Wajs. „Naši studenti zažívají jedinečnou a neopakovatelnou zkušenost. Jsou s námi v podstatě pořád. Zkoušíme několikrát týdně, od konce dubna už v prostorách Cooltouru, kde se představení v červnu uskuteční. Úzce spolupracuji s Věrou Vojtkovou, naší lektorkou herectví a Dominikou Harasimovou, která si vzala na starost choreografii. O správnou výslovnost anglických textů se zase postará Američanka Teresa Polk. Muzikál totiž bude v dvojjazyčném nastudování. Známé písničky zazní v angličtině, libreto je v češtině,” prozradila režisérka.

Ještě před premiérou proběhne několik představení pro žáky ostravských i mimoostravských škol. Samotné představení pro širokou veřejnost se uskuteční 23. června v 17:00 v multižánrovém centru současného umění  Cooltour.

V hlavních rolích se představí dvě malé hvězdičky, studentky pěveckého oddělení - desetiletá Tereza Frenková a dvanáctiletá Katka Biolková.

Reklama

Výběr článků