Hlavní obsah

Ani v Pilníkově nezapomněli na maškarní karneval pro děti

14. 3. 2017, 12:43
Novinky, Jaroslav Blažek

V nedělní odpoledne 12. března se na sále restaurace Slunce v Pilníkově konalo odpoledne plné tance, her a soutěží pro děti. Dětské odpoledne organizačně opět zajistil sociální výbor za pomoci několika místních dobrovolníků.

Foto: Jaroslav Blažek

Dětský karneval v Pilníkově

Článek

Karneval začal ve 14 hodin, ale tentokrát první masky přicházely kupodivu ještě dlouho před začátkem - sál se tak začal plnit mnoha princeznami, vílami, čarodějkami, piráty i pirátkami. Přišla také bílá paní, kovboj, zombice a čert a s nimi ještě mnoho dalších pěkných masek. Zkrátka se na sále sešla spousta krásných pohádkových postaviček z Pilníkova i okolí.

Karnevalem děti provázel velký a malý klaun v podání Hany Moravcové a její dcery Lucky a při soutěžích jim pomáhali ostatní organizátoři. Hned na úvod klauni a všechny přítomné masky sestavili nápis KARNEVAL a spolu s ním se vyfotili.

Potom již děti spolu soutěžily v několika soutěžích, například v přenášení malého míčku na polévkové lžíci, podlézání pod stále se snižujícím provázkem, také si vyzkoušely florbal, a v poslední disciplíně si zasoutěžili i jejich rodiče, a to v nafukování balónků.

Mezi soutěžemi si děti zatancovaly v rytmu hudby, o kterou se celou dobu staral DJ Milda Horák. Vyvrcholením karnevalu ale bylo vyhlášení soutěže o nejlepší masku. V této soutěži zvítězila maska Piráta, Zombice  a Pirátky.

Děti si celé odpoledne užily tak, že se potom některým ani domů nechtělo.

Reklama

Související témata:

Výběr článků