Hlavní obsah

A léta běží, vážení: s Bluesberry a Ladybirds při společném koncertě v Malostranské besedě

15. 6. 2017, 9:22
Novinky, Tomáš Kopečný

Kapela Bluesberry zahraje ve čtvrtek 15. června v pražské Malostranské besedě. V rámci večera nazvaného A léta běží, vážení si kapela pro své příznivce překvapení v podobě společné jamsession s dívčím folk-country-popovým uskupení Ladybirds (Berušky). Koncert startuje ve 20.30 hodin.

Foto: Ája Dvořáčková
Článek

„Bluesberry na svých koncertech hrají nejen kousky světových bluesových mistrů, ale i průřez svého již více než čtyřicetiletého repertoáru, ve kterém zaznívá jak klasické lidové blues, tak i boogie, funk a rockovější skladby ve veselém a radostném rytmu,“ uvedl šéf produkce Malostranské besedy David Pešek Dvořák.

Skupina Bluesberry je životním projektem zpěváka, hráče na foukací harmoniku, kytaru a slide kytaru Petara Introviče. V roce 1971 se začala odvíjet jejich historie, kterou střídalo aktivní a pasivní období a rovněž procházelo četnými personálními obměnami.

Skupina zprvu hledala uplatnění na folkových festivalech (v roce 1982 dokonce vyhrála Portu), postupně se však těžiště její činnosti rozšířilo a vystoupila i na Pražských jazzových dnech a na festivalech Rockfest a Vokalíza. Po několika rozhlasových nahrávkách se Bluesberry uvedli na záznamu Supraphonu Porta 82 s Leadbellyho Good Morning Blues (Dobrejtro blues). Komunistická éra v Československu však nebyla blues přátelsky nakloněna. V této době musel Introvič často bojovat proti zásahům cenzury. Také název skupiny byl anglicky znějící a to nebylo před rokem 1989 vhodné, ale Bluesberry přežili.

„Kromě Bluesberry můžete během večera slyšet i hudebního hosta – kapelu Ladybirds. Jde o dívčí - maminkovské trio z Jablonce nad Nisou. Obě kapely chystají pro fanoušky speciální vystoupení, v druhé půlce se můžete těšit na tzv, blues session, kdy se obě formace spojí a společně zahrají,“ dodal David Pešek Dvořák.

Reklama

Související témata:

Výběr článků