Hlavní obsah

Co psovi pod stromeček? Tipy na netradiční dárky

18. 12. 2019, 12:46
Novinky, Roman Mašín

Vánoční svátky jsou časem rodinné pohody, a protože do ní patří také psi, snaží se jim majitelé tyto dny nějak zpestřit. Znamená to vymýšlet pro ně i dárky pod stromeček. Přinášíme pár tipů na ne zcela známé a tradiční potřeby pro čtyřnohé mazlíky.

Foto: Spokojený Pes

S malou krabičkou na obojku je pes pro svého páníčka snadno zjistitelný díky aplikaci v telefonu nebo v prohlížeči na internetu.

Článek

Předně je třeba konstatovat, že už jen to, že je během vánočních svátků celá rodina pohromadě a nechodí do práce, je pro psa velkou odměnou. Být s celou svou smečkou po celý čas je pro něj už samo o sobě mimořádně příjemné a pozitivní.

Upřímně řečeno, psovi je úplně jedno, zda něco dostane pod stromeček, nebo v běžný den roku. Ale Vánoce jsou příležitostí především pro majitele jejich psovi pořídit něco zvláštního, co by běžně nekupoval.

Vím, kde můj pes je

Moderní technologie dnes pronikají do všech zákoutí našeho života, i do chovu psů. Příkladem jsou třeba čipy, kterými se psi označují a registrují. Mít možnost celodenní kontroly nad tím, kde se náš pes pohybuje, je proto snadné.

Čip, známka, GPS obojek, zvířecí detektivové. Skvělí pomocníci, když se pes ztratí

Instalace kamer na pozemek je jednou z možností. Co když se ale pes dostane z pozemku nebo se nám ztratí na vycházce? V takových případech pomůže malá krabička, kterou lze upevnit na obojek. Ta je vybavena GPS a GSM jednotkou.

„Tractive GPS Tracker je ideálním pomocníkem pro pejskaře, kteří chtějí mít svého pejska pod kontrolou,“ říká Zuzana Novotná z firmy Spokojený pes.

„Pohyb svého psa můžete sledovat s aplikací v chytrém telefonu či tabletu nebo přímo přes webový prohlížeč.“ Využívat je možné i funkci Safe Zone, kdy na mapě vymezíte prostor, pokud ho pes opustí, dostanete upozornění.

Samozřejmě připojení k síti GPS není zdarma, stojí už od cca 100 Kč/měsíc. Akumulátor zařízení vydrží po nabití až 5 dní. Cena Tractive GPS Tracker je 1399 Kč.

Ubytování s luxusem

Pelíšek Petkit Cozy má moderní design a je určen pro kočky a psy menších plemen. A co je na něm kromě designu tak speciálního?

Obsahuje čidlo, které snímá vnitřní a vnější teplotu. Majitel psa pak nastaví požadovanou teplotu, ve které se jeho parťák cítí nejlépe, a pelíšek už je schopen ji sám konstantně udržovat.

O svátcích pes nejvíc ocení, že je se svou smečkou

„Pelíšek obsahuje i infračervené pohybové čidlo, které detekuje, kdy je zvíře v pelíšku a kdy nikoliv,“ vysvětluje Katka Frausová ze společnosti Pet Center.

„Přes mobilní aplikaci tak lze snadno nejen zjistit, kdy mazlíček odpočívá, ale i měnit nastavení teploty pelíšku.“ Připojení k internetu je pomocí wi-fi, a tak jediný kabel, který je třeba, je ten napájecí. Ten může být pro některé majitele problémem, protože mají obavu, aby ho pes nepřekousal. Obavy tu nejsou namístě, protože pelíšek je napájen bezpečným napětím 5,7 V. Cena Petkit Cozy 7990 Kč.

Vždy v teple

Ne všechna psí plemena snášejí nízké venkovní teploty. Ale i u odolných plemen například po operacích nebo při nemoci je nebezpečí prochladnutí od studené země nebo podlahy.

Existují samozřejmě zateplené boudy, ale i u nich je vždy nejchladnějším místem podlaha. A třeba čerstvě narozená štěňata, i přesto, že je jejich matka bude zahřívat, mohou od podlahy snadno prochladnout. Obzvlášť v zimních měsících.

Foto: Selko

Každý pes i kočka ocení v bytě vyhřívané místo, na kterém mohou pohodlně odpočívat.

Existují pouze dvě možná řešení – vhodná účinná tepelná izolace podlahy nebo její vyhřívání. „K tepelnému komfortu psa slouží speciální elektrické výhřevné desky a koberce, které mohou zajistit v chladném počasí dostatek tepla,“ vysvětluje Patrik Brejcha z firmy Selko.

„Jsou vyrobeny z pevného materiálu a tělo psa zahřejí, ale nepřehřívají.“ Desky se vyrábějí ve standardním rozměru 40 x 60 cm. Lze si zvolit napájení bezpečným napětím 12/24 V nebo síťovým 230 V.

Ve druhém případě je zesílena konstrukce přívodu napájení do desky a kabel je opatřen pancéřovou ochrannou trubkou. Cena elektrické výhřevné desky 1815 Kč.

Když konzerva, tak kvalitní

Zatím není moc známo, že na východě Čech, v Červeném Kostelci, existuje český chov lososů. Bez chemie a léčiv tu produkují vysoce kvalitní rybí maso. Lososi jsou už od malého plůdku v uzavřených vnitřních bazénech, v křišťálově čisté vodě, jsou krmeni pouze přirozenou stravou bez léčiv nebo umělých aditiv, a především bez možnosti napadení parazity. Ti jsou totiž hlavní příčinou nemocí lososů a nutnosti léčit je antibiotiky.

Po jejich porážce se ze zbytků masa po porcování vyrábějí konzervy pro psy a kočky. Tedy ryze český výrobek z výhradně nejkvalitnější české suroviny.

Foto: Bohemian PetBar

Kvalitní konzerva s dobrým jídlem potěší pod stromečkem každého psího i kočičího kamaráda.

„Naše konzervy obsahují výhradně minerály a vitaminy přirozeně se vyskytující v mase, jsou bez lepku, sóji, cukru a přidaných rostlinných složek,“ říká Lukáš Černý, majitel společnosti Moře v srdci Evropy.

„Garantujeme špičkovou kvalitu masa bez antibiotik, toxinů, rtuti, těžkých kovů a dalších karcinogenních látek.“

Konzervy ve velikosti 185 g a 400 g jsou nabízeny buď čistě s lososím, nebo jako směs lososího a kuřecího masa pod značkou Bohemian PetBar. Nenahrazují kompletní krmnou dávku, nicméně doplňují běžnou stravu o důležité vitaminy, minerály, a především o cenné omega 3 a 6 nenasycené mastné kyseliny. Cena Bohemian PetBar losos 185 g/129 Kč a 400 g/229 Kč.

Český hlavolam pro psy

Už dávno byla dokázána vysoká inteligence psů a jejich způsob myšlení při hře a práci. Stejně jako u člověka se pes s těmito vlastnostmi sice rodí, ale bez dostatku vnějších podnětů, které je rozvíjejí, by se nijak výrazně neprojevovaly.

Ne každý majitel psa má ale možnost nebo chuť chodit se psem pravidelně na výcvik nebo s ním provozovat některý z kynologických sportů.

Pro zabavení psa doma slouží nejen klasické hračky, ale také psí hlavolamy, kterých je na trhu mnoho druhů.

Foto: DogLog

Hlavolam pro chytré psí kamarády.

Jedním z nich je Dinner Light od české firmy DogLog. Je to klasický hlavolam založený na tom, že pes v něm má ukryté pamlsky a hledá způsob, jak se k nim dostat.

Doglog je skvělá hračka pro všechny psy, která je nejen zabaví, ale také potrénuje jejich inteligenci a šikovnost. Hra se skládá z devíti hracích kamenů ve 3 řadách, pod které se dá ukrýt pamlsek.

Jeden kámen v každé řadě má poutko a lze ho odebrat, ostatní je možné pouze posouvat. Kámen s poutkem se dává pokaždé na jiné místo v řadě. Pes tak musí nejprve tento kámen zuby odstranit, aby mohl posunout čumákem nebo tlapou další dva a otevřít i zbylé dva prostory s pamlsky.

Modré z nebe pro domácí mazlíčky

Firma vyrábí i několik dalších variant tohoto hlavolamu. Celý hlavolam je vyroben ze dřeva a je slepen zdravotně nezávadným lepidlem.

Takže i v případě, že by v nestřeženém okamžiku váš čtyřnohý parťák začal hlavolam používat jako žvýkací hračku, nehrozí žádná zdravotní rizika.Cena DogLog 990 Kč.

Hi-tech krmení se sledováním

Je váš pes přes den sám doma a potřebujete ho pravidelně krmit? Běžně stačí psům jedna krmná dávka denně, ale jsou situace, kdy ji je třeba rozdělit do několika menších dávek během dne. Například u psů se zdravotními problémy nebo v rekonvalescenci po prodělané nemoci nebo zranění.

Pak nezbývá než být se psem doma, dojíždět několikrát denně ho nakrmit nebo požádat sousedy či známé. Ale je tu i jiné řešení.

Petwant PF-103 je automatický dávkovač krmiva, ovládaný přes mobilní telefon. Je možné zvolit dávku 10–100 g. Navíc má v sobě zabudovanou webovou kameru.

Dávkovač krmiva je vhodný pro malá plemena psů a pro kočky. V zásobníku o objemu 4,3 litru je nasypáno a uzavřeno granulované krmivo, které je dávkováno do misky.

Foto: Petwant

Pro psa, který z nejrůznějších důvodů potřebuje mít několikrát denně přesně stanovenou dávku krmiva, je ideálním zařízením automatický dávkovač krmiva.

Se zvířetem může majitel prostřednictvím zabudovaného reproduktoru a mikrofonu komunikovat pomocí aplikace ve smartphonu, která je i v češtině. Současně kamera s úhlem záběru 120 stupňů umožňuje kontrolu, jak se zvíře krmí, popřípadě ji lze také využívat jako klasickou webovou kameru.

Krmítko Petwant PF-103 má i další funkce jako třeba historii krmení. Zásobník je zabezpečen zámkem, aby se ani ti největší nenasytové k němu nedostali jindy, než když se jim vysype do misky.

Krmítko je napájeno ze sítě přes adaptér s bezpečným napětím, navíc má v sobě i záložní baterii, aby zvíře nezůstalo o hladu při výpadku sítě. Cena Petwant PF-103 4990 Kč.

Oslavy se sektem Champaws

Protože psi bývají stále více plnohodnotnými členy rodiny, samozřejmě jsou také u oslav, a tedy i štědrovečerní večeře.

Majitelé se často svým čtyřnohým miláčkům snaží přilepšit, ale ne vždy to dělají způsobem, který je pro psa vhodný. A o přípitku alkoholickým nápojem to platí dvojnásob.

Je známo, že kvašené alkoholické nápoje, jako je pivo nebo víno, psům většinou chutnají a voní jim. Ale alkohol je pro psa několikanásobně škodlivější než pro člověka, a to i v nepatrných dávkách.

Foto: Woof&Brew

I s psími a kočičími společníky lze oslavit Štědrý večer nebo Silvestra přípitkem. Ten jejich je zcela bez alkoholu.

Pokud si tedy se svým psem chcete připít, je tu možnost. A to dokonce i s klasickým „bouchnutím“, tedy otevřením lahve sektu.

Sekt pro psy a kočky ve 200ml lahvi klasického provedení je nealkoholický nápoj, jehož složení je vhodné a zcela bezpečné pro všechna plemena psů. Woof Champaws je nealkoholický sekt pro pejsky a kočičky.

Neobsahuje žádný alkohol ani bublinky. Naopak má v sobě spoustu přírodních vitaminů, minerálů a antioxidantů. Vůně a chuť byly vyvinuty tak, aby byly pro vašeho mazlíka neodolatelné. Champaws 200 ml cena 115 Kč.

Může se vám hodit na Zboží.cz:

Reklama

Související články

Jak proti zimě ochránit domácí mazlíčky

30. 12. 2015, 8:49

Na podzim a v zimě se nejen lidská móda točí spíše okolo zemitých barev. I ta zvířecí sází na barvy proměňující se přírody. Důležitější ale je, aby mazlíčci...

Výběr článků