Hlavní obsah

Rostislav Osička: Opilé karbaníky vyháněl s kabelem v ruce, boxerskou kariéru mu ukončila osudná rána na ulici

Býval vynikajícím boxerem, dodnes se věnuje trénování. Jeho život je jedna velká jízda, žije bohémským životem, maluje, sem tam si zahraje ve filmu a napsal knihu. Rostislav Osička je dnešním hostem podcastu Dobojováno a s Lucií Černou vzpomíná mimo jiné na sportovní kariéru, kterou mu v roce 1981 prakticky ukončila účast v pouliční bitce.

Dalším hostem podcastu Dobojováno byl Rostislav OsičkaVideo: Novinky

 
Článek
V DNEŠNÍM DÍLE SE MIMO JINÉ DOZVÍTE:
  • Malířem a bohémem
  • Jedna rána a následný distanc
  • Návrat do ringu
  • Trénování boxerů a celebrit
  • Báseň na závěr

Rostislava Osičku můžete potkat hned v několika rolích. Vysvětlí vám základy boxu, odtrénuje s vámi lekci, namaluje vám obraz, složí báseň nebo si prostě popovídá u skleničky vína. Renesanční člověk a bohém, který mohl ve sportu dosáhnout mnohem větších úspěchů. Je tu však ono pověstné „kdyby“.

V roce 1981 se přimotal u pražského Hlavního nádraží k šarvátce. Šel na pomoc kamarádovi. Pěstí však od Osičky dostal náhodný kolemjdoucí, který se na místo připletl. Armádnímu boxerovi z olomoucké Dukly hrozil doživotní distanc, nakonec trval trest rok a půl. Do stejné formy se ale někdejší medailista z mistrovství Evropy a několikanásobný mistr republiky nevrátil.

Dnes je především malířem, společnost mu doma dělá fenka. „Ta mě hlídá a drží mi palce, tedy spíš drápky,“ usmívá se Osička, jehož rukama prošla řada boxerů i známých osobností.

Rodák z Moravského Žižkova napsal i knihu, která se zdaleka netýká jen boxu. Celý rozhovor si můžete pustit v přehrávači v úvodu článku.

Co je to podcast a proč mu neříkáte česky?

Podcasty jsou záznamy mluveného slova umístěné na internetu, kde si je může kdokoli přehrát. Anglické slovo „podcast“ pochází ze spojení slov „iPod“ a „broadcast“, v češtině pro něj zatím není ustálený ekvivalent.

Pokud se chcete příště podívat na vašeho oblíbeného sportovce, na jehož kariéru rádi vzpomínáte, pak napište e-mail na adresu jakub.stepanek@novinky.cz a do předmětu uveďte „Dobojováno“. Sledovat nás můžete také na Spotify, Apple Podcastech či Podcasty.cz

Podcast roku zná letošní vítěze, u odborné poroty zabodovalo i Dobojováno

Děkujeme všem čtenářům za hlasy v anketě Podcast roku, kde bylo Dobojováno odbornou porotou vyhlášeno druhým nejlepším podcastem v kategorii Sport.  

Reklama

Výběr článků