Článek
Vůbec nejteplejšími stanicemi byly v pondělí Strážnice a Třebíč, kde shodně naměřili 39,1 °C. Rovných 39 °C bylo ve Šternberku a o jednu desetinu chladněji bylo v Lednici a v Brně, Žabovřeskách.
V Přerově, který má teplotní řadu od roku 1874, teplota dosáhla 38 stupňů a dorovnala tak dosavadní rekord z roku 1921.

Nejteplejší stanice v Česku v pondělí 29. června
Rekord pro 29. červen překonaly všechny stanice v Olomouckém a Moravskoslezském kraji měřící déle než 30 let. Rekordní byly také teploty na obou stanicích v Brně.
Teplo bylo i na horách, na Lysé hoře naměřili 29,4 °C, což je nový červnový rekord pro tuto stanici.
V Čechách byly teploty nižší, protože tam už dorazila studená fronta od západu, která přinesla do některých míst také silné bouřky. V průběhu týdne se ochladí v celé republice na hodnoty denních maxim kolem 25 °C. Chladněji bude také v noci, minima budou v průměru kolem 14 °C.

