Hlavní obsah

Písečná bouře v Iráku zbarvila oblohu do oranžova. Lidé museli do nemocnic

V pondělí se Irákem prohnala velká písečná bouře. Ve městě Nadžaf zbarvila oblohu do oranžova a výrazně zhoršila viditelnost. Zároveň se zhoršila kvalita ovzduší a mnoho lidí muselo kvůli dýchacím potížím do nemocnice.

Písečná bouře v Iráku zbarvila oblohu do oranžovaVideo: Reuters

Článek

Prachová bouře v pondělí postupovala už od západu Sýrie a Jordánska směrem na východ a zasáhla velkou část Iráku. Odtud jsou videa s působivě oranžovou oblohou, avšak hustý prach způsoboval zdravotní potíže.

„Prachová bouře v Nadžafu zvýšila počet případů dýchacích potíží, zejména u lidí s astmatem a chronickou obstrukční plicní nemocí. Tito pacienti takové podmínky nesnesou,“ řekl Dr. Hussam Haider pro agenturu Reuters.

Písečná bouře pohledem z družiceVideo: Windy

„Snad se jejich stav zlepší, ale zůstávají pod dohledem, protože tyto povětrnostní podmínky mohou zhoršit stav i zdravého člověka,“ dodal.

Výběr článků

Načítám