Hlavní obsah

Nejvíce zástupců v prestižní vinařské soutěži mají vinaři z Mikulova a Bzence

4. 1. 2022, 6:45

Cenu za nejlepší kolekci v letošním Salonu vín získal Mikrosvín Mikulov, který má mezi stovkou nejlepších vín devět zástupců. Národní vinařské centrum, které soutěž pořádá, zveřejnilo podrobné výsledky v tiskové zprávě. Upřesnilo také, že letošní Salon vín se na zámku ve Valticích na Břeclavsku otevře pro veřejnost 4. února.

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto

Článek

Soutěže se zúčastnilo 2400 vín z Moravy i Čech, stovka těch nejlepších vzešla ze tří kol hodnocení. „Ocenění titulem Salon vín neznamená jen prestiž a osobní úspěch vinaře, ale také významnou obchodní příležitost, protože Salon vín je garance výjimečné kvality vína, o které nikdo nepochybuje,“ uvedl ředitel Národního vinařského centra Pavel Krška.

V Salonu vín pro rok 2022 jsou zastoupena vína z 55 vinařství, vedle Mikrosvínu Mikulov má devět zástupců i Zámecké vinařství Bzenec. Mikulovské vinařství vyhrálo díky většímu počtu stříbrných medailí. Osm vín má v letošním salonu Znovín Znojmo.

Z celkového počtu 21 odrůd jsou nejčastěji zastoupeny ryzlink rýnský v 17 případech, ryzlink vlašský s devíti zástupci a po osmi zástupcích má rulandské šedé a veltlínské zelené.

Češi se konečně naučili pít, drahá vína ale pořád kupují spíš jako dárek

Šampionem je Chardonnay barrique, EGO No. 97, 2019, výběr z hroznů ze Zámeckého vinařství Bzenec, které zvítězilo také v kategorii bílých suchých a polosuchých vín.

Mezi bílými polosladkými získal nejvyšší hodnocení Ryzlink rýnský, pozdní sběr, 2015 od MARCUSWINE TRADING/MEGA Production, ocenění pro sladká vína získalo Rulandské šedé, výběr z cibéb, 2018 od Annovino Lednice.

Mezi růžovými víny a klarety zvítězilo Rosé Trkmanska, VOC Modré hory, 2020 od Víno J. Stávek, mezi suchými červenými víny Cabernet Sauvignon barrique OAK, pozdní sběr, 2017 od Vladimíra Tetura a kategorii jakostních šumivých vín stanovené oblasti vyhrál Louis Girardot brut, jakostní šumivé víno, 2015 z Bohemia Sekt.

Letošní Salon vín v historickém sklepení valtického zámku se pro veřejnost otevře 4. února, pokud to umožní epidemická situace a vládní opatření proti šíření koronaviru.

Může se vám hodit na Firmy.cz:

Reklama

Výběr článků