Hlavní obsah

Muž trpce lituje rozvodu. Žena vyhrála v loterii a nedělí se

9. 1. 2016, 8:13
Novinky, vpl

Nejmenovaná obyvatelka vily na jižním předměstí nizozemského Amsterdamu, která během rozvodového řízení vyhrála v loterii 2,1 miliónu eur (56,7 mil. korun), se nemusí o výhru dělit s exmanželem. Na počátku ledna o tom rozhodl rodinný soud v Amsterdamu.

Foto: Profimedia.cz

Výhra v loterii přišla pro exmanžela příliš pozdě.

Článek

Dvojice podala žádost o rozvod 20. října 2014 po třiceti letech soužití poté, co podle listu Telegraaf muž manželku v roce 2010 opustil, protože si našel mladší. V žádosti se oba vyslovili pro to, aby soud jejich majetek rozdělil na polovinu.

„Rozvodové řízení sice skončilo loni v červnu, avšak na ženu se mezitím, přesněji řečeno v lednu 2014, usmálo štěstí v loterii,“ připomněl Telegraaf.

Manžel se u soudu žalobou domáhal toho, aby justice zahrnula sumu do rozvodového vyrovnání. Poukazoval na to, že během manželství losy důsledně kupovali ze společných peněz.

Soudce však rozhodl, že dvojice přestala žít ve společné domácnosti nejpozději v roce 2010, kdy se muž odstěhoval k milence. Žena navíc mohla dokázat, že za los zaplatila z vlastního bankovního účtu.

Reklama

Výběr článků