Hlavní obsah

Z posmrtného alba Davida Stypky vychází singl Farmářům

3. 9. 2021, 9:00
Právo, jaš, kul

Album Dýchej je završením pozoruhodné hudební cesty Davida Stypky, který letos v lednu zemřel. Písničkář ze severu Moravy připravil jedenáct autorských písní, z nichž čiší naděje a chuť do života. Dokončili ho zpěvákovi spoluhráči a přátelé ze skupiny Bandjeez s producentem Martinem Ledvinou. Očekávaná novinka vychází společně s videoklipem k písni Farmářům 3. září u vydavatelství SinglTon.

Klip k písni Davida Stypky Farmářům.Video: Universal Music/SinglTon

 
Článek

Nové album Dýchej vznikalo tři roky. Stypka na něm začal pracovat již v roce 2018 a nepřestal ani poté, co v létě roku 2019 onemocněl. Naopak, některé skladby poté přepsal, aby více odrážely jeho aktuální životní rozpoložení.

„Jestliže předchozí deska Neboj byla o všemožných formách strachu, Dýchej je především o naději,“ říkají členové jeho skupiny Bandjeez Matěj Drabina, Pavel Sotoniak a Maro Zeman. Právě oni spolu s producentem Martinem Ledvinou citlivě uchopili jím rozpracované písně a dokončili je tak, aby zůstala zachována jejich autentická atmosféra.

Pozitivnější vyznění nahrávky potvrzuje první singl Farmářům, který byl v srpnu uveden do rádiového éteru. Stypka se v odlehčené milostné písni znovu představuje jako nezaměnitelný autor a interpret s mimořádnou dávkou talentu, citu a vkusu. Po naléhavých vztahových výpovědích Dobré ráno, milá s hostující Ewou Farnou nebo jímavé baladě Jericho z předešlé řadovky zde zpívá o lásce s nadhledem a nenucenou samozřejmostí.

Může se vám hodit na Zboží.cz:

Reklama

Související témata:

Výběr článků