Hlavní obsah

Vychází devět her Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra

20. 9. 2021, 13:51
Právo, jaš, kul

U příležitosti devadesátin Jiřího Suchého, které připadnou na 1. října, nachystalo vydavatelství Supraphon kolekci patnácti cédéček obsahující devět her z divadla Semafor. Jejich autory jsou Jiří Suchý a Jiří Šlitr. Sbírka Ďáblova dobře placená procházka z Vinohrad navazuje na vydání devíti her Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra z let 1959 až 1964 a představuje završení společné tvorby autorů.

Foto: archiv Semaforu

Jiří Suchý, Naďa Urbánková a Jiří Šlitr na archivním semaforském snímku.

Článek

Nahrávky pocházejí z let 1965 až 1970, tedy z vrcholného období slávy divadla, které zásadně ovlivnilo kulturní dění v naší zemi ve druhé polovině dvacátého století.

Komplet patnácti cédéček obsahuje hry Dobře placená procházka, Zavinil to bubínek, Zuzana je všude jako doma, Benefice, Ďábel z Vinohrad, Tak co, pane barone, Poslední štace, Jonáš a dr. Matrace a Revizor v šantánu a bonus deseti písní ze hry Sekta.

Nahrávky v celkovém čase 15 hodin a 40 minut vybral a do kompletu Ďáblova dobře placená procházka z Vinohrad sestavil Lukáš Berný. Titul vyjde 24. září 2021 na CD i digitálně.

„Na scéně tohoto divadélka se vystřídaly takřka všechny tehdejší významné pěvecké a herecké hvězdy, oba autoři pro ně složili stovky písní a výstupů. Mnohé hry jsou nyní k dispozici v plné délce vůbec poprvé. Těžiště tvoří unikátní záznamy z archivu divadla Semafor, doplněné nahrávkami z archivu Supraphonu,“ uvedla producentka vydavatelství Supraphon Naďa Dvorská.

Může se vám hodit na Seznamu:

Reklama

Výběr článků