Hlavní obsah

Vondráčková chtěla 14 miliónů odškodnění od státu, nedostane nic

7. 6. 2011, 15:02
Právo, Novinky, Stanislav Dvořák, Petr Kozelka

Další soudní spor Heleny Vondráčkové skončil. Zpěvačka požadovala od státu 14 miliónů korun za škody, které jí údajně vznikly chybou úřadů v souvislosti s různými články v časopisech. Nejvyšší soud její dovolání definitivně odmítl, sdělil tiskový mluvčí Petr Knötig.

Článek

Helena Vondráčková nakonec nedostane nic, protože proti rozhodnutí Nejvyššího soudu už podle mluvčího Petra Knötiga není opravný prostředek.

Zpěvačka žalovala Ministerstvo spravedlnosti ČR kvůli údajným chybám, ale podle mluvčího k žádným škodám vinou úřadů nedošlo. Jestli vůbec vznikla nějaká škoda, pak pouze vinou časopisů.

Řada časopisů na Vondráčkovou a jejího manžela skutečně ostře útočí, nicméně soud nevidí důvod, proč by jí za to měl stát platit 14 miliónů.

Vondráčková ve svém dovolání tvrdila, že bulvár proti ní a jejímu manželovi vyvíjel cílenou pomlouvačnou kampaň.

„Orgány činné v trestním řízení podle jejích tvrzení nepostupovaly dostatečně rychle, trestní řízení byla odložena nebo zastavena, což žalobkyně vnímala jako nesprávný úřední postup, tedy že stát nebyl schopen zamezit takovému chování, které žalobkyni způsobovalo škodu. Podle jejích slov nečinnost orgánů činných v trestním řízení způsobila rozmach protiprávního jednání „pisálků“ v periodikách,“ zrekapituloval situaci předseda senátu Ludvík David.

Zpěvačka je známa tím, že vede mnoho soudních sporů a v poslední době zaujala veřejnost výrokem, že její písně patří k národnímu kulturnímu bohatství, a proto by je měl Český rozhlas víc hrát. [celá zpráva]

Reklama

Související články

Výběr článků