Hlavní obsah

V Arše vystoupí srbská dechovka otce a syna Markovičových

29. 1. 2008, 20:58 – PRAHA

V pražském divadle Archa vystoupí ve čtvrtek jedna z nejlepších balkánských dechovek Boban i Marko Marković Orkestar. Její hudba zazněla v Kusturicových filmech Arizona Dream a Underground. S kapelou si zarapovali na jednom z minulých koncertů i Gipsy.cz.

Článek

Markovičův Orkestar získal řadu ocenění na největším festivalu dechových hudbě v srbské Guče. Mnohokrát byl oceněn i jeho vedoucí a zakladatel trumpetista Boban Markovič. Ten loni předal vedení orchestru do rukou svého syna Marka.

Marko přiznává, že na novou funkci si teprve zvyká. „Pořád ještě přebírám tuto odpovědnou pozici. Pořád ale mám co zkoušet a učit se od svého otce. Hodně mi pomáhá a já jsem mu za to vděčný.“

Nové CD kapely však už aranžuje Marko. Ve svém přístupu vidí rozdíl oproti otcovu: „Svůj hudební jazyk stále hledám, ale cítím, že moje hudba je modernější, tanečnější." K tomu ještě dodal: „Minulý rok jsem spolupracoval s DJ Shantelem, hrál jsem na několika koncertech jeho kapely."

Reklama

Související témata:

Související články

Dva dny jiné dechovky

12. 5. 2006, 10:40

Divoké balkánské dechovky za deset let na našich pódiích zdomácněly. Pravidelně se vrací a patří k atrakcím festivalů, a to nejen těch specializovaných...

Výběr článků