Hlavní obsah

Tina Turner, RATM i Iron Maiden nominováni do Rockové síně slávy

11. 2. 2021, 12:25

Do americké Rockové síně slávy byli letos nominováni mimo jiné RATM, Iron Maiden a zpěvačka Tina Turner.

Foto: Profimedia.cz

Tina Turner

Článek

Nominován může být interpret, který vydal první singl nebo desku před nejméně 25 lety. Letošní seznam doplňují i Jay-Z, Foo Fighters, Mary J. Blige, the Go-Go’s, Kate Bush, Devo, Chaka Khan, Carole King, Fela Kuti, LL Cool J, New York Dolls nebo Todd Rundgren. Vítězové budou vyhlášeni v květnu a do síně slávy mají být slavnostně uvedeni na podzim.

Na první pohled je velmi překvapivé, že Tinu Turner a Iron Maiden navrhují na členství v Rockové síni slávy teprve teď, když už je členem i Madonna, což svého času vyvolalo tvrdou kritiku. V prvním případě to lze částečně omlouvat faktem, že v síni slávy už je od roku 1991 zapsáno duo Ike a Tina Turnerovi. Umělci totiž mohou vstupovat sólo i jako členové skupin.

Foto: Milan Malíček, Právo

Iron Maiden

Největším rekordmanem je v tomto ohledu legendární kytarista Eric Clapton, který se stal trojnásobným členem. Vstoupil tam v roce 1992 za formaci Yardbirds, v roce 1993 za Cream a v roce 2000 jako sólo umělec.

Davu Grohlovi z Foo Fighters by se nyní mohlo podařit dvojnásobné členství. Už v roce 2014 totiž vstoupil jako člen Nirvany. Síň slávy neopomenula v době politické korektnosti připomenout, že seznam umělců obsahuje nejvíc zástupců menšin od roku 1996.

„Tato pozoruhodná volba odráží diverzitu a hloubku umělců a hudby, které Rocková síň slávy oslavuje,“ uvedl její šéf John Sykes.

Může se vám hodit na Zboží.cz:

Reklama

Výběr článků