Hlavní obsah

Štěpán Kozub změnil vzhled kvůli hororu Hrana zlomu

2. 7. 2020, 8:43 • Aktualizováno 2. 7. 2020, 9:58
Novinky, Lenka Hloušková

Několik kilogramů ze své váhy obětoval Štěpán Kozub kvůli hlavní roli v novém českém filmu Hrana zlomu. Známý herec si nechal také dorůst vlasy, tak jak to předepisoval scénář. Snímek na pomezí hororu a thrilleru – označovaný tvůrci za „temnou příběhovou mozaiku“ – se nyní natáčí především na severní Moravě.

Foto: 4press

Štěpán Kozub v hororu Hrana zlomu.

Článek

Režisérem filmu je Emil Křižka, autor krátkometrážního hororu Ruchoth Raoth, jenž s Kozubem spolupracuje podruhé. První jejich počin vynesl ostravskému herci v roce 2018 hlavní hereckou cenu na festivalu nezávislých hororových filmů v Las Vegas.

Kvůli aktuálnímu snímku se Kozub s Křižkou scházel skoro rok, než se vůbec začalo točit.

Foto: 4press

Herec Štěpán Kozub a režisér Emil Křižka.

Divák bude v příběhu sledovat dvě nefunkční rodiny v hluboké vztahové krizi. Ty propojí nečekané dramatické okolnosti, které je dostanou na pomyslnou „hranu zlomu“, ze které ovšem není cesty zpět.

Foto: 4press

Petr Panzenberger a Pavla Gajdošíková.

Další role v Hraně zlomu dostaly hlavně neokoukané televizní a filmové tváře, jako jsou Alena Sasínová-Polarczyk, Pavla Gajdošíková či Petr Panzenberger.

Foto: 4press

Petr Panzenberger v Hraně zlomu.

Natáčení snímku začalo v uplynulých dnech. Probíhá především v Ostravě a v Rožnově pod Radhoštěm. Horor, jak tvrdí tvůrci, chce lidem dokázat, že i v Česku umíme podobný žánr dělat.

Jeho režisér Emil Křižka, původním vzděláním kamenosochař se zálibou v symbolismu a surrealismu, zároveň výtvarník, si zakládá na specifické vizuální atmosféře připomínající zfilmované horory Stephena Kinga. K navození nepříjemné, tísnivé a napínavé atmosféry tak dopomůžou i speciálně vyrobené rekvizity, pečlivě vybrané dekorace a audiovizuální efekty.

Snímek vstoupí do českých kin na jaře roku 2021.

Reklama

Související články

Vítězi pandemie jsou Ostraváci na mizině

28. 5. 2020, 15:55

Co se stane, když se zavřou divadla? Někteří herci začnou šít roušky, jiní začnou prodávat v supermarketech, další vsadí na to, co umí: na hraní. V době...

Výběr článků