Hlavní obsah

Rocková kapela Sebastien pomáhá dětem z dětských domovů

9. 12. 2020, 13:00
Právo, jaš, kul

Česká rockmetalová kapela Sebastien se rozhodla pomoci dětem z dětských domovů. Písní Nechtěná upozorňuje na problémy dětí bez řádného domova. Ve své snaze se kapela spojila s Veronikou Kašákovou, zakladatelkou Nadačního fondu Veroniky Kašákové, která pomáhá najít dětem z dětského domova správnou životní cestu.

Klip k písni Nechtěná kapely SebastienVideo: archiv kapely

 
Článek

„Měla jsem husí kůži, protože mě natáčení vrátilo do dob, kdy jsem měla spoustu otazníků v hlavě. Při poslechu písně jsem opět byla holka z děcáku, kterou odložili,“ popisuje své pocity z natáčení Kašáková, sama odchovankyně dětského domova a později finalistka České Miss 2014.

„Ať před problémem zavíráme oči nebo ne, společnost odložených dětí nás obklopuje a je naší součástí. Měli bychom tedy vytvářet hezký domov sobě i jim,“ tvrdí.

„Společně chceme na téma nechtěných dětí upozornit a přitáhnout k němu větší pozornost,“ vysvětluje záměr kapely zpěvák a kytarista Jiří „George“ Rain. Kapela se rozhodla pomoci dobré věci nejen hudbou, ale i finančně. Brzy spustí bankovní účet, na kterém bude vybírat dárcovské příspěvky pro práci fondu.

Foto: archiv kapely

Sebastien a Veronika Kašáková při natáčení klipu.

Nechtěná však nemá jen rozměr pomoci společností odstrčeným a nechtěným dětem, ale její význam je mnohem širší, jak vysvětluje autor textu Katon. Nezamýšlenou inspirací se mu stalo kritikou oceňované filmové drama ruského režiséra Andreje Zvjaginceva Nemilovaní, vyprávějící o rozkladu rodiny.

„Text se může klidně vztahovat na ženy, které zažily tvrdé zklamání v lásce nebo jim život uštědřil nespravedlivou lekci a nechal je opuštěné a nechtěné napospas osudu. Skutečné poselství slov je však univerzální. Týká se duše. Dnešní materiální doba drtí a křiví lidskou duši přívalem zbytečných věcí a duši nezbývá mnoho času pro růst. Její pád do hlubin je však zadržován silou vesmíru, která dalece přesahuje nicotné pozemské malichernosti,“ říká.

Režisérem klipu je Marek Dobeš. Singl je součástí alba Integrity, které vyjde 11. prosince na CD a digitálně. V současné době jsou k dispozici na všech streamovacích platformách tři vydané singly.

Může se vám hodit na Zboží.cz:

Reklama

Výběr článků