Hlavní obsah

Nová alba: Eddie Vedder, Slash i Pavel Callta

16. 2. 2022, 7:00

Zajímavá jména hudebního světa se rozhodla vydat nové nahrávky. Ze zahraničí jsou to zejména zpěvák skupiny Pearl Jam Eddie Vedder, kytarista Slash, jenž na desce spolupracoval s osvědčenými hudebními kolegy, nebo britská kapela Alt-J. Českou scénu v tomto výběru reprezentuje Pavel Callta.

Foto: Novinky

Nová alba

Článek

Eddie Vedder: Earthling

Zpěvák americké skupiny Pearl Jam Eddie Vedder nahrál své třetí sólové album a vrací se na něm k rockovému zvuku. Jeho kolegy při nahrávání byli Josh Klinghoffer, bývalý kytarista skupiny Red Hot Chili Peppers, Chad Smith, jejich stávající bubeník, a baskytarista Andrew Watt. Na desce jsou i písně s hlasy Vedderova otce a jeho dcery. Mezi hosty jsou i Elton John nebo Stevie Wonder.

Foto: Universal Music

Nové album

Slash, Myles Kennedy a The Conspirators: 4

Nové album začal americký kytarista Slash s Mylesem Kennedym a The Conspirators nahrávat loni v březnu v RCA Studios v Nashvillu. Chtěli ho natočit za pár dnů, ale nakonec museli do karantény a proces se protáhl. Výsledná kolekce je přímočará, rocková a výrazně melodická.

Foto: Gibson Records

Nové album

Pavel Callta: Můžeš se mnou počítat

Zpěvák, hudebník a skladatel Pavel Callta nahrál album s příjemnými písněmi a texty především o lásce a vztazích. Z velké části vznikalo v Paříži. Písnička Život je jen tvůj je jeho duet s Lucií Bílou.

Foto: Warner Music

Nové album

Alt-J: The Dream

Kapela z britského Leedsu, která si získala velkou popularitu i u nás, nabízí své čtvrté studiové album. Rozvíjí na něm svůj pohled na indie rock jako na dobře tvarovatelnou hudební hmotu. Na ploše bezmála padesáti minut je dvanáct skladeb.

Foto: Infectious

Nové album

Frank Turner: FTHC

Čtyři písmenka v názvu alba britského písničkáře znamenají Frank Turner Hardcore. Na jeho devátém studiovém albu se mísí folk, punk i hard core. Kolekci její protagonista popsal jako přímější, syrovější a zvukově agresivnější zkoumání osobních problémů.

Foto: Polydor

Nové album

Voivod: Synchro Anarchy

Synchro Anarchy je patnácté studiové album kanadské skupiny Voivod. Stejně jako jeho předchůdce The Wake, i toto produkovali členové kapely a Francis Perron. Nahrávka přináší devět metalových písní v tradičním duchu kapely.

Foto: Century Media

Nové album

Může se vám hodit na Zboží.cz:

Reklama

Související témata:

Výběr článků