Hlavní obsah

Filmové fanynce je téměř devadesát. Ani letos festival ve Varech nevynechala

1:29
1:29

Poslechněte si tento článek

Karlovy Vary

Jakmile měla první volnou chvilku, vyrazila devětaosmdesátiletá Vlasta Pinkasová pro lístky na karlovarský filmový festival. Ten pravidelně navštěvuje už od svých osmnácti. „Je to moje srdeční záležitost,“ usmívá se žena.

Foto: Klára Mrázová, Novinky

Vlasta Pinkasová z Karlových Varů pravidelně navštěvuje filmový festival.

Článek

Ve středu večer přispěchala do hotelu Thermal. „Doteď jsem měla jiné povinnosti. Zatím jsem si nestihla prostudovat celý program. Snad ještě seženu nějakou vstupenku,“ přeje si.

Hned si bere do rukou festivalové noviny, aby měla přehled. „Na slavnostní zahájení jsem se samozřejmě dívala v televizi,“ doplňuje paní Vlasta, která žije v Karlových Varech.

Město se podle ní díky mezinárodní kulturní události proslavilo daleko za hranice České republiky. „Jezdí sem velké množství lidí. A festival propojuje generace,“ říká.

Akci navštěvuje už od studentských let. „Chodila jsem sem s kamarádkou od svých osmnácti. Vždycky jsme sledovaly, když přijížděli zajímaví hosté. Někdy jsme měly štěstí a dostaly i autogram,“ uvádí. Později v hotelu Thermal pracovala. „Dělala jsem v kanceláři, takže mám k tomuto místu opravdu hodně vzpomínek,“ podotýká.

Letošní ročník je pro ni přece jenom trochu smutný, protože v květnu zemřel herec a prezident festivalu Jiří Bartoška. „Jeho a Evu Zaoralovou jsem měla opravdu velmi ráda. Tvořili sympatickou a bezvadnou dvojici,“ hodnotí a už pokukuje po kase, kde se prodávají vstupenky.

„Doufám, že alespoň jednu projekci stihnu. Nemám úplně vybraný snímek, ale je to pro mě moc hezká tradice tady být,“ uzavírá.

Výběr článků

Načítám