Článek
Text písničky vybízel k tomu, aby si kapela do klipu přizvala hosty. Hrají v něm Nikola Mucha a Václav Koubek, a to jak vizuálně, tak hlasově. Dále se v něm objeví Zdeněk Suchý a Petr Čtvrtníček coby představitelé divadla Vrata, s nímž kdysi kapela Nahoru po schodišti dolů band, která Schodišti předcházela, spolupracovala.
Pamětníci v klipu jistě postřehnou několik odkazů na jejich společnou minulost, na staré klipy a hlášky z nich, na obaly desek. Hodně odkazů je skrytých, díky čemuž si svěží dílko říká o několikeré zhlédnutí.
Výroby klipu se ujal baskytarista Vráťa Horčík. Obsahově se na něm podíleli i další členové kapely, kteří se v něm objevují v různých bizarních či nelichotivých modifikacích, podle toho, jak to vyžadoval tvůrčí zájem.

Skupina Schodiště a její publikum
„Tenhle klip mi dal zabrat nejvíc ze všech těch, které jsem zatím dělal,“ říká Horčík. „Původně jsem ho plánoval pojmout jako hraný. Scénář jsem ale vymyslel tak komplikovaný, že ho nebylo možné realizovat. Hraný je teď akorát úvod a závěr.“
„Navzdory dnešním možnostem jsem chtěl vše udělat ručně. Co v klipu je, to s umělou inteligencí nevyrobíte. Musíte si to zprasit sami. Respektive také používám umělou inteligenci, ale pouze jako nástroj na výrobu toho, co si umím udělat sám, jen by to standardní cestou trvalo déle. Takhle nám zbylo víc času na blbnutí a vymýšlení kravin a toho, čím vším klip vyšperkujeme,“ dodal.


