Hlavní obsah

Hlavní cenu MTV získala Miley Cyrusová, Beyoncé ocenili za přínos popkultuře

25. 8. 2014, 6:44 – Los Angeles • Aktualizováno 25. 8. 2014, 9:25

Hlavní cenu hudební televize MTV za nejlepší video roku získala v noci na pondělí americká zpěvačka Miley Cyrusová se skandálním klipem k písni Wrecking Ball. Její starší krajanka Beyoncé dostala cenu za celoživotní vliv na popkulturu na MTV a stala se podle agentury AP královnou celého večera v Inglewoodu u Los Angeles.

Foto: Kevork Djansezian , Reuters

Miley Cyrusová

Článek

Na rozdíl od loňského předávání cen MTV Video Music Awards zůstala Cyrusová tentokrát v hledišti a pro cenu na pódium za sebe poslala svého hosta, který se představil jako bezdomovec Jesse. Před rokem vyvolala Cyrusová velký poprask svým „twerkováním“ – komíhavými pohyby zadní části v předklonu. Nádech skandálu měl i její vítězný klip z loňského září, v němž se zpěvačka pohupuje nahá na demoliční kouli.

Miley Cyrus - Wrecking BallVideo: RCA Records

Beyoncé uzavřela program téměř 20minutovým impozantním vystoupením a v emocionálním závěru se k ní na pódiu připojili její manžel Jay Z a dvouletá dcerka Blue Ivy. Od nich pak přijala cenu pojmenovanou na počest slavného zesnulého zpěváka Michael Jackson Video Vanguard a Jay Z ji označil za "největší žijící postavu zábavního průmyslu". Beyoncé získala i další tři ceny – mimo jiné za nejlepší spolupráci – ve videu k písni Drunk in Love s Jayem Z.

Foto: Kevork Djansezian, Reuters

Beyoncé s cenami

Pro cenu za nejlepší ženské video si přišla Katy Perryová za klip k písni Dark Horse. Britský zpěvák Ed Sheeran dostal ocenění za nejlepší mužské video ke skladbě Sing. Nejlepší rockové video měla podle fanoušků novozélandská zpěvačka Lorde a cenu za nejlepší popový klip přijala Ariane Grandeová.

Zatímco Cyrusová už na červeném koberci řekla, že twerkování nechala, erotických tanečků se divákům dostalo hned na počátku galavečera v podání rapperky Nicki Minajové původem z Trinidadu. Ta odzpívala za známých pohybů kyčlemi píseň Anaconda, a když se připojovala k Araianě Grandeové a Jessie J v písni Bang Bang, otevřel se jí, údajně nedopatřením, zip na šatech.

Reklama

Související témata:

Výběr článků