Hlavní obsah

Modlitba nově. Kubišová ji nazpívala se sborem pro film

10. 7. 2020, 16:38
Novinky, Stanislav Dvořák

Slavnou píseň Modlitba pro Martu nazpívala Marta Kubišová nově s dětským sborem pro film Havel. Vychází k výročí narození Olgy Havlové – narodila se 11. července 1933.

Marta Kubišová: Modlitba pro Martu (verze 2020) Video: Bontonfilm

 
Článek

„Olga Havlová je pro náš film i pro mě osobně tak zásadní jako sám Havel.

Pokud se já osobně dívám na Havla jako na legendu a ikonu, pak se tahle ikona skládá ze dvou části, z Václava Havla a z Olgy Havlové,“ podotkl režisér filmu Slávek Horák.

„Ona je záhadná, moc se o ní člověk nedozví. Má v sobě takový hezký kontrast.  Je to obyčejná holka ze Žižkova, vyučila se u Bati, byla ostrá, rázná, praktická, a přesto působila jako královna, jako noblesní aristokratka, krásná a důstojná žena,“ řekla o Olze Havlové její představitelka Anna Geislerová.

Foto: Bontonfilm

Anna Geislerová hraje Olgu Havlovou.

Film Havel se věnuje dobám disentu mezi roky 1968 a 1989. Sleduje proměnu hrdiny od lehkovážného úspěšného dramatika až po vůdčí osobnost sametové revoluce. Boj za pravdu a správnou věc, pronásledování, věznění a také milostné vztahy, vlastní pochyby i humor. V centru velkého příběhu je pak neobvyklý a o to silnější vztah s manželkou Olgou.

Trailer Havel.Video: Bontonfilm

„Jejich vztah byl výjimečný, i když nebyl po celou dobu romantický. Ale byl postavený na vzájemném respektu jednoho ke druhému, na respektu k práci toho druhého, na vzájemné oddanosti a zejména na tom, že při sobě zůstali v dobách dobrých i zlých a vždy si byli oporou. Olga byla silná, samostatná žena a tím pro svého manžela vždy pevným bodem a majákem i ve chvílích jeho váhání a nejistot,“ tvrdí Horák.

Film Havel vstoupí do kin 23. července 2020.

Reklama

Výběr článků