Hlavní obsah

Do ČR míří vítěz show Austrálie má talent i "nejbroukovatější" Beatles

9. 9. 2010, 15:00
Novinky, Stanislav Dvořák

Na festival Kytara napříč žánry, který proběhne v říjnu a listopadu v několika městech, míří zavedené kytarové hvězdy jako Tommy Emmanuel, The Cavern Beatles (údajně nejvěrnější britský Beatles revival) a také osmnáctiletý australský kytarista Joe Robinson, který vyhrál v televizní show Austrálie má talent.

Článek

"Joe Robinson je osmnáctiletý chlapec, který vyhrál před dvěma lety v soutěži Austrálie má talent. Tvrdí se, že bude nástupcem Tommyho Emmanuela. Jeho repertoár má zvládnutý a skládá i vlastní věci," řekl ve čtvrtek pořadatel festivalu Stanislav Barek. Robinson zahraje 18. listopadu v Jihlavě (bude upřesněno), 19. listopadu v KC Vltavská v Praze a 20. listopadu na zámku v Pardubicích.

Barek upozornil také na Američana Alexe de Grassiho: "Zaměřuje se hlavně na blues a jazz, ale je to fúze různých žánrů." Grassi vystoupí 6. října v Malostranské besedě v Praze a 7. října v Kadani na Střelnici.

The Cavern Beatles, revival z Liverpoolu, jehož členové jsou Beatles neuvěřitelně podobní, zahrají v KC Vltavská v Praze 30. září a známý Tommy Emmanuel, prý "nejrychlejší trsátkový kytarista planety", který u nás už několikrát vystupoval, zahraje 19. listopadu spolu s Robinsonem v KC Vltavská.

"Na tomto festivale je záslužné právě to, že ukáže různé polohy kytary," myslí si Lenka Filipová, která je další účinkující Kytary napříč žánry. Festival zahájí s Američankou Janet Robin a Dagmar Andrtovou-Voňkovou 12. září v Národní technické knihovně v Praze.

Janet je studentkou slavného Randyho Rhodese (spolupracoval s Ozzy Osbournem). K Čechám má zvláštní vztah. Na jejím albu Everything has Changed, které produkoval syn Johnyho Cashe, najdeme mimo jiné i píseň Everybody Falls Love in Prague.

V plánu jsou také koncerty Jiřího Jirmala, Pavla Váňi (Progres 2) nebo Mexičana Arona Govey. Další aktuality najdete na www.kytaranapriczanry.cz.

Reklama

Výběr článků