Hlavní obsah

Dagmar Havlová definitivně odešla z Divadla na Vinohradech. Po 43 letech

23. 8. 2022, 10:34

Dagmar Havlová dala výpověď v Divadle na Vinohradech, odkud odešla po 43 letech. Její poslední rolí byla milionářka Klára v inscenaci Návštěva staré dámy, potvrdila deníku Aha.

Foto: Michaela Feuereislová

Dagmar Havlová

Článek

Havlová svůj odchod plánovala už na podzim 2019. Tehdy ji ředitel Divadla na Vinohradech Tomáš Töpfer přesvědčil, aby v souboru zůstala a  hrála dál.

„Ukončila jsem stálé angažmá! Dohrála jsem v poslední době své postavy ve Lvovi v zimě a Návštěvě staré dámy, nechtěla jsem diváky zklamat,“ uvedla Havlová, která dala v divadle výpověď letos na jaře. „Opravdu nastal čas v nejlepším odejít,“ dodala Havlová, která se dál nebrání filmovým či seriálovým nabídkám.

„Paní Havlová, které už bude sedmdesát let, se rozhodla na vlastní žádost ukončit svoji kariéru a už není u nás zaměstnaná. K tomu není co dodávat,“ řekl Töpfer.

Havlová ještě pod dívčím jménem Veškrnová nastoupila na Vinohrady v  roce 1979. Po svatbě s tehdejším prezidentem Václavem Havlem v roce 1997  své angažmá přerušila a věnovala se roli první dámy. Návrat na jeviště se jí podařil v roce 2006, kdy zaplněné hlediště Divadla na Vinohradech aplaudovalo jejímu výkonu v inscenaci Chvíle pravdy režiséra Ladislava Smočka.

Foto: Česká televize

Dagmar Havlová

Dagmar Havlová se narodila 22. března 1953 v Brně. Na jevišti se poprvé objevila ve třinácti letech a po základní škole zamířila na brněnskou konzervatoř, kde mimo jiné potkala svého prvního muže Radvíta Nováka, otce dcery Niny. Po konzervatoři zamířila mladá herečka na Janáčkovu akademii múzických umění. Ještě před koncem JAMU hrála v  Divadle na provázku, v letech 1978 až 1982 i v Semaforu a v roce 1979  získala angažmá v Divadle na Vinohradech. Na stříbrném plátně poprvé zazářila v roce 1974 ve filmu Holky z porcelánu  režiséra Juraje Herze.

Po smrti Václava Havla se nepřestala angažovat v nejrůznějších aktivitách spojených se jménem prvního českého prezidenta. Přes 20 let působí v Nadaci Dagmar a Václava Havlových VIZE 97.

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků