Hlavní obsah

Cirque du Soleil bude mít novou show podle filmu Avatar

30. 5. 2014, 12:38

Kanadský soubor Cirque du Soleil nazkouší nové představení inspirované filmem Avatar kanadského filmaře Jamese Camerona. Po premiéře, která má být koncem roku 2015 v Montrealu, se pak slavní akrobaté vydají s představením na světové turné. Ve čtvrtek to společně oznámili Cameron a šéf Cirque de Soleil Daniel Lamarre.

Foto: Bontonfilm

Z filmu Avatar

Článek

Avatar z roku 2009 je podle tržeb nejúspěšnějším snímkem v historii filmu. Odehrává se ve 22. století na vzdálené planetě, jejíž obyvatelstvo se brání invazi lidí. Cameron chystá tři pokračování Avataru. Příběh ztvárněný akrobaty z Kanady by měl být na podiích předtím, než se do kin v lednu 2016 dostane první ze tří plánovaných filmových pokračování.

Na produkci se bude kromě společnosti Lightstorm Entertainment, kterou vlastní Cameron a Jon Landau, podílet i studio Century Fox. To film Avatar financovalo.  Cameron už se souborem Cirque de Soleil spolupracoval v roce 2012, kdy produkoval dokument Cirque du Soleil: Vzdálené světy 3D.

„Objevil jsem mimořádný talent a fantazii mezi umělci i tvůrci, kteří stojí za Cirque du Soleil. Vím, že sdílíme tentýž cíl, a to je dát publiku možnost zakusit novou úroveň zábavy. Těším se na tento nový projekt,” řekl Cameron na tiskové konferenci.

Reklama

Související témata:

Výběr článků