Hlavní obsah

Čarostřelec získal Literární cenu Knižního klubu

2. 9. 2020, 17:01
Právo, kul

Jan Horníček se svou knihou Čarostřelec se ve středu stal vítězem 25. ročníku Literární ceny Knižního klubu. Jeho rukopis se prosadil v konkurenci osmdesáti šesti zaslaných prací. Vítězné dílo bylo slavnostně vyhlášeno v Kaiserštejnském paláci na pražské Malé Straně.

Foto: Euromedia

Obal knihy

Článek

Odměnou vítězi je vydání knihy pod renomovanou nakladatelskou značkou Knižní klub, prémie sto tisíc korun a originální skleněná plastika ve tvaru otevřené knihy.

Oceněnou práci vybrala porota ve složení: spisovatelka, scenáristka a filmová publicistka Tereza Brdečková, spisovatel Pavel Brycz, literární historik a kritik Pavel Janáček, publicistka Kateřina Kadlecová a spisovatelka Jana Šrámková.

Literární cena Knižního klubu se nezaměřuje na již publikované práce, jak bývá obvyklé, ale vybrané původní rukopisy proměňuje v knihy. Od svého vzniku v roce 1995 cíleně podporuje domácí tvůrce a rozvoj kvalitní české literatury. Díla vydaná díky Literární ceně Knižního klubu dosahují literárních i komerčních úspěchů. Například romány Děvčátko, rozdělej ohníček Martina Šmause a Zvuk slunečních hodin Hany Andronikové získaly ocenění Magnesia Litera v kategorii Objev roku. Kniha loňské vítězky Emy Labudové byla na tuto cenu nominovaná letos.

Literární cenu týdeníku Reflex za druhý nejúspěšnější rukopis Literární ceny Knižního klubu získala kniha Petra Sýkory Sklíněné korálky.

Může se vám hodit na Zboží.cz:

Reklama

Související témata:

Výběr článků