Hlavní obsah

Ženu v Jihlavě z protijedoucího auta zřejmě zastřelil expartner, policie po něm pátrá

16. 12. 2017, 11:54 – Jihlava • Aktualizováno 16. 12. 2017, 15:05

Z vraždy 71leté ženy zastřelené v autě v pátek v jihlavské ulici Slavíčkova policisté podezírají jejího bývalého partnera. Po muži, se kterým měla žena neshody, pátrají. Řekla to v sobotu krajská policejní mluvčí Dana Čírtková, která požádala případné svědky o pomoc. Vůz značky Hyundai IX 35 červené barvy, který policisté hledali, se jim již podařilo nalézt.

Foto: Luboš Pavlíček, ČTK

Slavíčkova ulice v jihlavské části Bedřichov, kde měl neznámý útočník zastřelit ženu v protijedoucím voze.

Článek

„Obracíme se s žádostí o pomoc ze strany všech osob, které se v pátek 15. prosince v době spáchání činu kolem 14:00 pohybovaly v Jihlavě na ulici Slavíčkova a v jejím bezprostřední okolí. Na místě se měly nacházet dvě osoby pravděpodobně vyššího věku, které z místa odešly ještě před příjezdem policie. Kriminalisté by potřebovali svědectví těchto dvou osob, které může být velice důležité pro další prověřování činu,” řekla mluvčí.

Dodala, že policie se v minulosti zabývala spory mezi zastřelenou a jejím tehdejším partnerem. Podle kriminalistů měla žena s mužem neshody.

„Obracíme se také na řidiče, kteří v době od 13:58 do 14:05 projížděli se svými vozidly v Jihlavě po ulici Sokolovská. A to zejména ve směru od dálničního přivaděče do centra Jihlavy a mají ve svém vozidle záznamové zařízení. I jejich svědectví a záznamy z kamer z vozidel jsou pro kriminalisty velice důležité,” řekla Čírtková.

Policisté zároveň vyzývají řidiče taxi, zda nevezli v pátečních odpoledních nebo večerních hodinách staršího muže do Chrudimi a okolí. „Všechny oslovené osoby naléhavě žádáme, aby v případě, že mají informace, které jsou popsány výše a jsou pro nás důležité, kontaktovali linku tísňového volání 158,” dodala mluvčí.

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků