Hlavní obsah

Za volantem dodávky v Olomouci se střídali opilí mladíci. Bourali a zablokovali tramvaje

29. 7. 2019, 12:24 – Olomouc

Policisté vyjížděli v neděli po 23. hodině k podezřelé dodávce Opel Combo, která nakonec zůstala stát na tramvajových kolejích v Litovelské ulici v Olomouci. Zjistili, že ji postupně řídili dva opilí muži ve věku 21 a 23 let.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Ilustrační foto

Článek

Díky kamerám i svědeckým výpovědím policisté zjistili, že vozidlo nejprve řídil jednadvacetiletý muž, který narazil v Litovelské ulici do zaparkovaného auta. "Z místa mělo vozidlo Opel pokračovat couváním až na tramvajový pás, kde si měl řidič přesednout na místo spolujezdce a za volant měl usednout třiadvacetiletý muž," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Ani druhému řidiči se příliš nedařilo vůz ovládnout, s autem pokračoval po tramvajovém pásu, na kterém nakonec zůstal stát.

„U obou mužů provedli policisté orientační dechové zkoušky. U 21letého řidiče naměřili hodnotu kolem 3,2 promile alkoholu, u 23letého muže naměřili téměř 1,7 promile alkoholu,“ dodala Urbánková.

Mladšímu řidiči policisté zadrželi řidičský průkaz, starší z nich ho neměl u sebe. Oběma další jízdu zakázali.

„Při události nedošlo ke zranění osob, hmotná škoda je odhadována předběžně na 70 000 korun,“ dodala mluvčí. Mužům hrozí až tři roky vězení.

Reklama

Výběr článků