Hlavní obsah

Z ordinace na Novojičínsku zmizely zlaté cihličky. Přiznal se uklízeč

25. 7. 2019, 11:58 – Nový Jičín
Právo, Pavel Karban

O investiční zlato v hodnotě 400 tisíc korun připravil podle policie osmatřicetiletý zloděj jednoho lékaře z Novojičínska. Zlaté slitky mu ukradl přímo z ordinace, kde je měl doktor uschovány.

Foto: Policie ČR

Policisté většinu ukradených zlatých slitků objevili.

Článek

O vloupání do ordinace odborného lékaře, při němž zmizelo více než 10 cihliček investičního zlata, se policisté dozvěděli v polovině letošního června. „Zlaté slitky byly uloženy v příruční pokladně v plechové skříni. Pachatel ukradl spolu se zlatem i pokladnu,“ popsal kriminalista Roman Tkáč.

Lékař měl zlato v ordinaci uschováno na přechodnou dobu.

Při ohledání místa činu vyšlo najevo, že zloděj se do ordinace nedostal násilím. Současně policisté vytipovali okruh možných pachatelů a prošli také provozovny a výkupny zlata. To se jim vyplatilo, neboť tak zjistili alespoň základní popis muže, který se vyptával na výkup investičního zlata.

Foto: Policie ČR

Policisté většinu ukradených zlatých slitků objevili.

V průběhu vyšetřování se nakonec ukázalo, že tím, kdo se vyptával na výkup zlata, byl i jeden z potenciálních zlodějů. „Osmatřicetiletý muž z Novojičínska se nakonec 18. července k vloupání do ordinace přiznal,“ uvedl Tkáč s tím, že pachatel pracoval v době vloupání v daném objektu jako uklízeč. „V minulosti nebyl soudně trestán, důvodem ke krádeži byla jeho složitá finanční situace, kterou si takto chtěl vyřešit,“ nastínil.

Našli sedm cihel

V místě zlodějova bydliště našli policisté sedm zlatých slitků o celkové váze 290 gramů, jejichž hodnota přesahovala 300 tisíc korun. „Provádíme další vyšetřování, abychom zjistili, kde muž zbytek investičních slitků prodal, dal nebo zda je má někde uschovány,“ sdělil kriminalista a dodal, že do ordinace vnikl pachatel pomocí klíče, neboť si vyhotovil jeho duplikát.

Policisté se domnívají, že o zlatě neměl potuchy, takže jeho krádež byla náhodná. Muž už byl obviněn z krádeže, za což mu hrozí rok až pět let za mřížemi. Trestní stíhání proti němu je vedeno na svobodě.

Reklama

Výběr článků