Hlavní obsah

V podzemí hotelu Thermal hořelo, evakuovány byly stovky hostů

21. 7. 2017, 10:04 – Karlovy Vary • Aktualizováno 21. 7. 2017, 15:46

Skoro tři stovky lidí evakuovali hasiči ve čtvrtek večer z hotelu Thermal v Karlových Varech kvůli požáru v balneoprovozu. Nikdo nebyl zraněn, záchranáři prováděli jen preventivní kontroly. Požár se z podzemních prostor naštěstí nerozšířil. Škoda činí odhadem osm miliónů korun.

Foto: HZS Karlovarského kraje

Hasiči v hotelu Thermal

Článek

"Do ubytovací části hotelu, která je přímo nad místem požáru, pronikl kouř, velitel zásahu proto rozhodl o evakuaci všech hotelových hostů. Ti se shromáždili na určeném evakuačním prostoru před hotelem, hasiči pak zkontrolovali všechna patra a všechny pokoje v hotelu," uvedl mluvčí hasičů Martin Kasal.

Na místě události byla celou dobu i posádka záchranné služby, která zkontrolovala několik hostů pro podezření z nadýchání kouře, ošetřila také jednoho zasahujícího hasiče kvůli vyčerpání.

Foto: HZS Karlovarského kraje

Hasiči v hotelu Thermal

Příčina požáru a výše škody se podle mluvčího hasičů teprve zjišťuje. Likvidaci požáru komplikovala velmi vysoká teplota v místě požáru v podzemních prostorách, silné zakouření a s tím spojená nutnost vést zásah v dýchací technice a za velmi ztížených podmínek pro orientaci.

Foto: HZS Karlovarského kraje

Evakuovaní před hotelem

Požár byl hasičům nahlášen v 19:30, po hodině ho měli pod kontrolou, celková likvidace trvala ještě další půlhodinu. Až do jedenácté hodiny večerní pak trvalo odvětrání, hosté se tak do svých pokojů mohli vrátit před 23:30.

Foto: HZS Karlovarského kraje

Evakuovaní před hotelem

Na místě zasahovalo deset jednotek hasičů z Karlovarského kraje a jedna jednotka z Plzeňského kraje, která přivezla padesátimetrový automobilový žebřík. Hasiči ho před časem vyzkoušeli při cvičení právě v Thermalu. Padesátimetrový žebřík z Plzně totiž dosáhne až k nejvyšším patrům hotelu.

Balneologie

- věda o lázních a léčivých vodách. Tzv. balneoprovoz je pak místo s lázeňským zařízením.

Reklama

Související témata:

Výběr článků