Hlavní obsah

Útočník v Praze brutálně napadal ženy, jednu vzal za hlavu a mlátil s ní o zeď

6. 3. 2014, 12:58 – Praha • Aktualizováno 6. 3. 2014, 13:27

Psychicky nemocný muž od prosince bezdůvodně napadal ženy v Praze. Jeho útoky byly brutální a bez jakýchkoliv příčin. Pachatel je podezřelý z trestného činu ublížení na zdraví a výtržnictví. Policie vyzývá, aby se přihlásily další napadené ženy na linku 158.

BEZ KOMENTÁŘE: Jedno z napadení zaznamenala kameraVideo: Policie ČR

 
Článek

Zadrženým mužem je devětatřicetiletý Čech, který byl v minulosti zcela zbaven svéprávnosti, ale nyní má pouze omezenou způsobilost k právním úkonům. Policisté zatím vědí o čtyřech případech, kdy znenadání napadl ženu v Praze 5, 1 a 7.

"Oběti si vybíral bez jakékoliv logiky či klíče. O to bylo jeho jednání nebezpečnější," upozornil mluvčí policie Tomáš Hulan. Jeden z útoků popsal tak, že muž zničehonic uchopil vyhlédnutou ženu za vlasy, mlátil jí hlavou o stěnu domu, několikrát ji udeřil pěstí, nakonec na ni plivl a odešel. Napadení prý doprovázel hrubými nadávkami.

Útoky by oběti měly nahlásit  

Po svém zadržení skončil v bohnické psychiatrické léčebně. Policie se domnívá, že útoků mohlo být více a napadené ženy je neohlásily. Pokud by tak učinily hned, mohli policisté pachatele dopadnout dříve.

Zpočátku nic nenasvědčovalo tomu, že spolu jednotlivé útoky spáchané s větším časovým odstupem, na různých místech a na typově odlišných ženách souvisejí. "Ostatní útoky nemusely být tak závažné, přesto vyzýváme napadené ženy, aby se nám přihlásily. Ať nepřemýšlejí, zda byl atak dostatečně intenzivní na to, abychom se jím zabývali," zdůraznil Hulan.

Dodal, že veřejnost by podobná jednání neměla přecházet. Jestliže totiž pachatelům obdobných útoků jejich činy delší dobu procházejí, jejich agresivita se může stupňovat a vyústit v mnohem závažnější trestný čin.

Reklama

Výběr článků