Hlavní obsah

Tvrdila, že potřebuje peníze pro sirotka. Z důvěřivce vylákala 12 miliónů

16. 6. 2015, 12:46 – Praha

Dvaačtyřicetiletou ženu z Prahy policisté obvinili, že vylákala z důvěřivého o 14 let staršího muže celkem 11,7 miliónu korun. Tvrdila mu prý, že peníze potřebuje na zaopatření sirotka po sestře v Kanadě či na úplatky soudcům v sestřině dědickém řízení. Podle obžaloby se muž postupně zadlužil u příbuzných a známých, okradl i vlastní matku. Kauzu začne příští týden projednávat pražský městský soud.

Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Ilustrační foto

Článek

S mužem, kterého jeho okolí popisuje jako ochotného dobráka, se seznámila v roce 2012, když si pronajala byt v jeho domě. Podle obžaloby mu od března 2013 do února loňského roku opakovaně lhala, aby se na jeho účet obohatila. Muž údajně věřil, že své peníze dostane zpět poté, co získá dědictví po sestře.

Státní zástupce tvrdí, že si od muže vyžádala peníze údajně na letenku do Kanady, na výdaje spojené s vymyšlenou přepravou sestřina dítěte z Kanady do Česka, na úhradu smyšleného právního zastoupení známým advokátem či na údajné uplácení soudců, státních zástupců a dalších právníků.

Jindy si prý půjčila 57 000 korun na řešení svých akutních zdravotních problémů, přičemž ve skutečnosti peníze využila na plastiku prsou. Dalších 200 000 korun si vyžádala na operaci mozkového nádoru své dcery v USA, ačkoliv její dcera byla zdravá.

Převedl i majetek

Muže nakonec přesvědčila k uzavření manželství, a to údajně pod smyšlenou legendou, že tak bude mít větší šanci dostat do své péče dítě po sestře.

Před tajným sňatkem v říjnu 2013 u notáře rozšířili předmanželskou smlouvu, takže se žena dostala k nemovitostem a účtům novomanžela. Muži prý tvrdila, že musí před soudem působit dostatečně zajištěně, aby to nevypadalo, že se o sestřino dítě zajímá ze zištných důvodů.

Žena se podle informací ČTK hájí tím, že muž jí dával určité peníze na živobytí, prý šlo ale o desítky tisíc, ne o milióny. Odmítla tvrzení, že sňatek byl jen „na oko", s mužem prý intimně žili. Nepracovala, protože jí manžel řekl, že má peněz dost a bude ji živit. Kvůli pověrčivosti by prý nikdy neřekla lež o tom, že její sestra, která žije, zemřela.

Problémy podle ní začaly až poté, co se synovec jejího manžela dozvěděl z katastru nemovitostí, že na ni muž částečně převedl svůj majetek. Strýci prý potom vyčetl, že si vzal Romku. V případě prokázání viny hrozí ženě za podvod pět až deset let vězení.

Reklama

Výběr článků