Článek
K tragické události došlo krátce po desáté hodině dopolední. Mladá motorkářka jela ve směru od Spytihněvi na Babice. „Z dosud nezjištěných příčin vjela do protisměru, kde se čelně střetla s protijedoucím nákladním vozidlem,“ uvedl k případu policejní mluvčí Radomír Šiška.
Při nehodě došlo k poškození i projíždějícího osobního automobilu, ostatní účastníci střetu však vyvázli bez zranění. Policisté u řidiče nákladního vozu provedli dechovou zkoušku na alkohol, která měla negativní výsledek.
K nehodě zamířilo i několik jednotek hasičů. Po příjezdu zajistili místo havárie a provedli nezbytná protipožární opatření. „Při střetu došlo k většímu úniku provozních kapalin z havarovaných vozidel. Hasiči uniklé látky zasypali sorbentem a zabránili jejich dalšímu šíření,“ popsala zásah mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková s tím, že jakmile to situace dovolila, jednotky začaly s úklidem vozovky.
Silnice I/55 byla zcela uzavřena
Kvůli závažnosti nehody musela policie komunikaci I/55 u Babic v obou směrech kompletně uzavřít. Doprava byla dopoledne policisty odkláněna po objízdných trasách.
Přesné okolnosti, příčiny a míru zavinění této tragické události vyšetřují dopravní policisté a kriminalisté.

Silnice mezi Babicemi a Spytihněví byla po dobu vyšetřování nehody uzavřena


